حسین زاده در کمیسیون اقتصادی مجلس: نظام بانکی در خدمت جهش تولید است

در نخستین نشست مشترک اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس یازدهم با اعضای شورای هماهنگی بانک ها بر لزوم مشورت برای تکمیل طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران و نیز کمک حداکثری به واحدهای تولیدی فعال تاکید شد.

  • ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ ۱۷:۴۷:۲۰
  • 1803

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، رییس شورای هماهنگی بانک ها در این جلسه با ارایه گزارشی از عملکرد نظام بانکی در حوزه پرداخت تسهیلات قرض الحسنه ازدواج، سرمایه در گردش واحدهای تولیدی، حمایت نظام بانکی از آسیب دیدگان از کرونا و... گفت: نظام بانکی در خدمت جهش تولید است و به رونق تولید با حداکثر توان کمک خواهد کرد.

دکتر محمدرضا حسین زاده با بیان اینکه بانک ها تلاش می کنند منابع موجود را به شکل بهینه تخصیص دهند، افزود: نظام بانکی تلاش می کند با هماهنگی کامل کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اقدامات لازم را در راستای تحقق اهداف دولت و نظام انجام دهد.

در این جلسه دکتر عباس معمارنژاد معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزیر اقتصاد نیز با ارایه گزارشی درباره مسایل مرتبط با بانک ها، رشد نقدینگی، رشد سپرده های بانک ها و تسهیلات پرداختی توسط نظام بانکی گفت: وزارت اقتصاد به جد پیگیر برنامه هایی مانند پیاده سازی حاکمیت شرکتی، اقتصاد هوشمند و بانکداری دیجیتال در نظام بانکی است.

محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس نیز ضمن تقدیر از خدمات نظام بانکی به کشور از بانک ها خواست در مطالعه، ویرایش و ارایه پیشنهاد طرح بانکداری جمهوری اسلامی ایران که در مجلس شورای اسلامی در حال پیگیری است حداکثر همکاری را داشته باشند.

تعدادی از مدیران عامل بانک های دولتی و نیمه دولتی نیز در این نشست به طرح مسایل حوزه بانکی پرداخته و پیشنهادهایی را ارایه کردند.

آلبوم تصاویر خبر
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
دیدگاه: