سرمایه گذاری بدون محدودیت سنی

دوشنبه 29 اردیبهشت 1399 00:00:00
از طریق درگاه های غیرحضوری بانک ملی ایران واحد های سرمایه گذاری ETF را خریداری کنید

این روزها حتما در اخبار در باره فروش سهام دولت چیزهایی به گوشتان خورده است. آیا می دانید سهام دولت چیست و چگونه می توان آن را خرید؟
دولت جمهوری اسلامی ایران سرمایه گذار و صاحب اصلی چندین بانک دولتی و کارخانه دولتی(مانند ایران خودرو) است. این بانک ها و کارخانه جات دارای ارزش مالی هستند. با توجه به برنامه کاهش نقش دولت در امور اقتصادی، دولت تصمیم گرفته است ارزش آنها را مشخص کند و با تقسیم این ارزش به واحد های کوچک آن را به مردم بفروشد. هر کس این سهام را بخرد، با توجه به کارکرد مالی آن شرکت یا کارخانه یا موسسه در پایان سال مالی و مشخص شدن مقدار سودی که آن واحد داشته است، نسبت به مقدار سهمی که خریده است، سود دریافت خواهد کرد. یعنی اگر کارخانه ای صد سهم داشته باشد و شما یک سهم خریده باشید، در صورتی که کارخانه در پایان سال صد هزار تومان سود داشته باشد، به شما یک صدم آن یعنی هزار تومان پرداخت خواهد شد. البته مسلما میزان سود کارخانه ها و شرکت ها و بانک ها بسیار بیشتر از این مبالغ است. 
چگونه سهام دولت را بخریم: در مرحله اول شما باید از طریق پذیره نویسی اقدام به ثبت نام نمایید. از طریق درگاه های مختلف بانک ملی ایران می توانید این کار را انجام دهید.  
این درگاه ها عبارتند از:
سامانه بام، پیام رسان بله، سامانه اینترنتی IPG، اپلیکیشن ایوا و نشان پرداخت بانک ملی ایران. 
حداقل هر سهم 100.000 ریال(ده هزار تومان) می باشد. و هر نفر می تواند حداکثر تا 20.000.000 ریال(دو میلیون تومان) سهام خریداری نماید. 
خرید سهام محدودیت سنی ندارد. 
برای خرید باید اطلاعات نام و نام خانوادگی، کد ملی، تاریخ تولد و کد پستی خود را داشته باشید. 
اگر برای پذیره نویسی سوالی داشتید می توانید با شماره 64140 کارشناسان بانک ملی ایران تماس بگیرید. 

چاپ خبر | ارسال به دیگران
        Copyright © 2013 bmi, Inc. All rights reserved. تمامی حقوق این سايت متعلق به بانک ملی ایران می باشد. اینستاگرتم  آپارات  بله  Rss 2.0