ملی کارت

  معرفی ملی کارت و مراکز مورد استفاده

استفاده از ملی کارت بانک ملی ایران در مبادلات روزمره علاوه بر ایجاد آرامش روانی در مشتریان به جهت دسترسی به وجوه خود و حمل آنها در کمال امنیت مشتریان را از مراجعه حضوری به شعب بانک برای دریافت وجه نقد بی نیاز می کند و در صورتی که از ملی کارت ها در قالب پایانه های فروش استفاده شود بطور وسیعی از گردش بی رویه اسکناس در سطح جامعه و تحمیل هزینه های جمع آوری و چاپ مجدد آن جلوگیری می شود.

دارندگان ملی کارت علاوه بر استفاده از دستگاه‌های خودپرداز و PinPad مستقر در شعب بانک ملی، پایانه های فروش مستقردر فروشگاه ها و مراکز تجاری و خدماتی و تلفن بانک می‌توانند با استفاده از کارت خود نسبت به پرداخت هزینه کالا و خدمات از طریق اینترنت نیز اقدام نمایند، همچنین امکان بهره‌مندی از خدمات شبکه شتاب در سراسر کشور را نیز دارا می‌باشند.

  کارت های بانک ملی ایران

  تنخواه کارت و حساب کارپردازان بخش عمومی

 کران کارت

توریست کارت

ملی کارت خانواده

هدیه کارت 

جوانان هلال احمر

کارت اعتباری

پیوند کارت

بن کارت

بیمه ملی کارت

ثبت مشکلات عدم دریافت کارت ها

سایر کارت های بانکی
  نحوه گرفتن ملی کارت و رفع عیوب آن


دارندگان انواع حسابهای بانک ملی حتی حسابهای سپرده کوتاه مدت و یا حساب واریز سود بلندمدت، هنگام افتتاح حساب در صورت تمایل می توانند بجای دفترچه حساب ‏، ملی کارت دریافت نموده و از این طریق از حساب خود برداشت نمایند.

امکان استفاده از یک ملی کارت برای چندین حساب نیز مقدور بوده و کافی است گیرنده ملی کارت و یا دارنده آن در شعب فرم مربوط به ارتباط بین حسابها با کارت را تکمیل نماید.

هزینه اخذ ملی کارت 30000 ریال بوده و در شعب مجهز به سیستم صدور آنی کارت بلافاصله پس از تکمیل فرم درخواست ملی کارت ‏، کارت آماده و تحویل می شود.

در صورتیکه در هنگام مراجعه به دستگاه خودپرداز با پیغام کارت شما غیر فعال شده مواجه گردیدید‏ ، می توانید به یکی از شعب بانک ملی ایران مراجعه نمایید تا کارت شما فعال سازی شود.

در صورتیکه به دلایلی خودپرداز کارت شما را ضبط نمود برای گرفتن کارت خود باید در ساعت کاری با دردست داشتن مدارک شناسایی، به شعبه ای که خودپرداز متعلق به آن است مراجعه نموده و اقدام به گرفتن کارت خود نمایید.


  نکات امنیتی کارتهای بانکی


ملی کارتها و کلیه کارتهای بانکی به میدان مغناطیس حساس بوده و در صورت قرار گرفتن در کنار موبایل و یا تابش مستقیم نور خورشید شارژ آنها خالی می شود .در این صورت مشتری در صورت مراجعه به خودپرداز با پیغام خطا مواجه می شود و باید به شعبه مراجعه نماید.

درصورت مفقود شدن کارت باید بلافاصله اقدام به مسدود نمودن آن از طریق مراجعه به شعبه( در ساعت اداری ) و یا تماس با تلفنبانک  یا تماس با شماره 02164140 ( در ساعت غیر اداری )  نمایید.
توجه : در صورتیکه کارتی اعلام مفقودی شده و مسدود گردد و بعدا مشتری آن را پیداکند باید برای فعال سازی آن به یکی از شعب بانک ملی ایران مراجعه نماید.

درج کد CVV2 در ملی کارت‌ها با هدف فراهم‌سازی امکانات لازم برای پذیرش ملی کارت‌های مشتریان در پایانه‌های مجازی و ارتقاء سطح امنیتی برای ارایه خدمات اینترنتی صورت گرفته است. همچنین مشتریان می‌توانند با استفاده از کد CVV2 درج شده در پشت ملی کارت و رمز دوم کارت از امکان پرداخت الکترونیکی بهره‌مند شوند.لذا به هیچ عنوان کد cvv2 کارت را در اختیار کسی قرار نداده و هنگام پرداخت اینترنتی برای ورود این کد از صفحه کلید مجازی موجود در صفحات پرداخت الکترونیک استفاده نمایید.

رمز دوم رمزی است که مشتری با مراجعه به یکی از دستگاههای خودپرداز بانک ملی ایران و انتخاب گزینه تغییر رمز آن را برای کارت خود تعریف نماید . از این رمز در خریدهای اینترنتی و تلفن بانک استفاده می شود لذا حفظ آن مهم بوده و تاکید می گردد به همراه رمز اصلی کارت بصورت دوره ای دارنده کارت اقدام به تغییر آن نماید.

از دارندگان کارتهای بانکی درخواست می شود پیش از انجام هر گونه تراکنش مالی در محیط اینترنت و روشهای غیر حضوری ، نکات امنیتی مربوط به افزایش ضریب امنیتی خدمات اینترنتی را مطالعه نمایند.


تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بانک ملی ایران محفوظ می باشد.
Bank Melli Iran - Copyright © 2023 rss mail