صندوق سرمایه گذاری اعتماد کارگزاری بانک ملی ایران

دوشنبه 22 خرداد 1396
صندوق‎های سرمایه‎ گذاری مشترک، واسطه‎های مالی هستند که به عموم مردم واحدهای سرمایه‌ گذاری را ارائه  می دهند، وجوه حاصله را در سبد متنوعی از اوراق بهادار سرمایه‎ گذاری می‎نمایند. هر واحد سرمایه ‎گذاری که در صندوق‎های سرمایه ‎گذاری صادر می‎شود، نماینده سهمی از سبد اوراق بهاداری است که صندوق سرمایه‎ گذاری به وکالت از طرف سهامداران خود اداره می‎نماید.
کارشناسان بازار سرمایه، صندوق‌های سرمایه‌گذاری را گزینه مناسبی برای افرادی می‌دانند که تجربه یا فرصت کافی سرمایه گذاری را ندارند، چراکه این صندوق‌ها تحت نظارت مداوم سازمان بورس و اوراق بهادار بوده و مدیریت حرفه‌ای آنها را هدایت می کند، لذا افراد به راحتی می‌توانند درآن سرمایه‌گذاری کرده و با مراجعه به تارنمای مربوط به صندوق، در جریان امور مربوط به واحدهای سرمایه‌گذاری خود قرارگیرند.

مزایای صندوق‌های سرمایه‌ گذاری مشترک
1- مدیریت حرفه‌ای با برخورداری از پشتوانه کارشناسی: صندوق‌های سرمایه گذاری با بهره‌ گیری از مدیران حرفه‌ای که توانایی تحلیل بازارهای پولی و مالی در ابعاد مختلف را دارند، عمدتاً موفق به کسب بازده مناسب و قابل توجه می‌گردند.
2- تنوع، انعطاف‌پذیری و کنترل ریسک سرمایه‌گذاری: با افزایش تنوع در سرمایه‌گذاری می‌توان خطر سرمایه‌گذاری را کاهش داد و کاهش بازدهی یکی از اوراق را با افزایش در بازدهی سایر اوراق بهادار جبران کرد. معمولاً سبد صندوق‌های سرمایه‌گذاری بزرگ حاوی ده ها نوع اوراق بهادار و سپرده متنوع است تا خطر سرمایه‌گذاری به حداقل برسد. علاوه بر این طبق قوانین، این قبیل صندوق‌ها مجاز به سرمایه‌گذاری محدود در هر اوراق بهادار می‌باشند. بنابراین پرتفوی حاصله دارای ترکیب متنوع و ریسک پایین است.
3- نقدشوندگی عالی: به دلیل وجود رکن ضامن نقد‌شوندگی، صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک این امکان را به سرمایه‌گذاران می‌دهند که در سریعترین زمان ممکن واحدهای سرمایه‌گذاری خود را تبدبل به پول نقد کنند و برای ابطال واحدها و دریافت وجه حاصله با هیچ مشکلی مواجه نشوند.
4- شفافیت و اطلاع‌رسانی سریع: نحوه طراحی صندوق‌های سرمایه‌گذاری به گونه‌ای است که قیمت ورقه‌های سرمایه‌گذاری نشان‌ دهنده عملکرد مدیر صندوق می‌باشد. قیمت مزبور که نشان‌ دهنده ارزش خالص دارایی‌های صندوق می‌باشد، روزانه در سایت صندوق منعکس می‌گردد.
5- انگیزه مدیریت صندوق سرمایه‌گذاری: باتوجه به ساختار طراحی شده صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت وارتباط مستقیم بین رشد ارزش دارایی‌های صندوق و منتفع شدن مدیر و سایر ارکان صندوق، قابل پیش ‌بینی است که مدیران انگیزه کافی برا ی تشکیل بهترین ترکیب سبد سرمایه‌گذاری را داشته، تلاش نماید تا خالص ارزش دارایی‌های صندوق را به حداکثر ممکن برساند.
6- صرفه‌جویی نسبت به مقیاس: طبیعی است که یک سرمایه‌گذار به تنهایی امکان پرداخت هزینه‌های مشاوره یا استفاده از نرم افزارهای مختلف اطلاع‌ رسانی وتحلیلگری را نخواهد داشت ولی با کنار هم قرار گرفتن سرمایه‌های عموم سرمایه‌ گذاران، امکان استفاده از مزایای اینچنین فراهم خواهد شد.
7- امکان سرمایه گذاری با پس اندازهای خرد: حداق مبلغ برای خرید هر واحد صندوق سرمایه گذاری اعتماد بانک ملی یک میلیون ریال است و بازدهی پرداخت شده برای سرمایه گذاران با هر میزان سرمایه گذاری متناسب با سرمایه گذاری آنها مشابه است.

پرداخت‏های دوره‏ ای به سرمایه‏ گذاران در صندوق سرمایه گذاری اعتماد کارگزاری بانک ملی ایران
+ مقطع زمانی تقسیم بخشی از سود نقدی حاصله در صندوق بصورت ماهانه می باشد.
+ اولین دوره تقسیم سود نقدی از تاریخ شروع فعالیت صندوق آغاز و تا تاریخ اولین مقطع تقسیم سود ادامه می یابد. هر دوره بعدی تقسیم سود از اولین روز پس از پایان دوره قبلی تقسیم سود آغاز و تا مقطع تقسیم سود ادامه می یابد.

سرمایه‏ گذاران مشمول دریافت سود پرداختی دوره ای
+ سودهای قابل تقسیم به سرمایه ‏گذارانی تعلق می گیرد که در پایان مقطع تقسیم سود مربوطه، مالک واحدهای سرمایه ‏گذاری صندوق محسوب شوند و سهم هر سرمایه‏ گذار نیز برابر نسبت تعداد واحدهای سرمایه‏ گذاری متعلق به وی در پایان مقطع موردنظر برای تقسیم سود، از کل واحدهای سرمایه‏ گذاری منتشره در پایان آن مقطع، می‏ باشد.

مراحل سرمایه‌ گذاری
1- مراجعه به شعبه منتخب بانک ملی ایران، و تکمیل فرم درخواست صدور واحد سرمایه‌ گذاری
2- ارائه مدارک هویتی / معرفینامه یا وکالتنامه
3- واریز وجه به حساب بانکی صندوق به شماره 0222712529001 بانک ملی ایران نزد شعبه خیابان پارک کد 183 و ارائه فیش واریز به نماینده مدیر صندوق
4- دریافت رسید واریز وجه از نماینده مدیر
5- تحویل اعلامیه صدور و گواهی سرمایه‌ گذاری حداکثر تا پایان دو روز کاری در محل ارائه درخواست به سرمایه گذار

نحوه ابطال سرمایه‌ گذاری
سرمایه گذار در هر زمان می تواند با مراجعه به شعب صندوق و تحویل واحدهای سرمایه‌ گذاری خود و ارائه مدارک هویتی اقدام به ابطال و درخواست وجه نماید.
مدیر صندوق: شرکت کارگزاری بانک ملی ایران
ضامن نقدشوندگی: بانک ملی ایران
دفتر مرکزی : تهران، خیابان خالد اسلامبولی، انتهای خیابان چهارم، کوچه رفیع پلاک 2
تلفن: (داخلی: 123-124-222)84358 – 021

پذیره نویسی :
از تاریخ 96/03/27  تا تاریخ 96/04/01

حداقل سود : سالیانه 18 درصد

آدرس تارنمای صندوق:www.Etemadbmifund.comتعداد بازدید: 123095


تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بانک ملّی ایران محفوظ می باشد.
Bank Melli Iran - Copyright © 2019 rss mail