در حاشیه مراسم امضای تفاهمنامه مدیرعامل و استاندار؛ نقش بانک ملی ایران در توسعه اقتصادی اردبیل تشریح شد

مدیرعامل بانک ملی ایران و استاندار اردبیل در حضور رئیس جمهور تفاهمنامه همکاری برای توسعه استان را امضا کردند.

  • ۱۳۹۸/۱۰/۱۱ ۱۹:۲۷:۰۶
  • 2248

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، دکتر محمدرضا حسین زاده در حاشیه مراسم امضای این تفاهمنامه با اشاره به نقش مهم استان اردبیل در توسعه صنعتی، کشاورزی و خدماتی کشور، اظهار امیدواری کرد که این اقدام به پیشرفت اقتصادی منطقه کمک قابل توجهی کند.

اکبر بهنام جو استاندار اردبیل نیز با تقدیر از خدمات گسترده بانک ملی ایران به کشور به ویژه این استان، تاکید کرد که اجرای مفاد این تفاهمنامه می تواند گام بلندی در جهت توسعه همه جانبه اردبیل باشد.

تامین منابع مالی مورد نیاز برای پرداخت تسهیلات سرمایه ثابت و در گردش طرح ها و واحدهای اقتصادی استان اردبیل از محل منابع مختلف با معرفی دستگاه های اجرایی مربوطه در استان و تایید کارگروه های تخصصی و استانداری، موضوع این تفاهمنامه است.

مدیرعامل بانک ملی ایران همچنین در گفت و گو با رسانه های استان اردبیل به تشریح اقدامات این بانک برای کمک به پیشرفت اقتصادی این استان پرداخت.

محمد رضا حسین زاده با اشاره به نقش مستقیم بانک ملی ایران در «راه اندازی خط تولید تایرهای رادیال باری-اتوبوسی کارخانه آرتاویل تایر» و «کارخانه کامیون سازی مشگین شهر»، گفت: این دو پروژه بسیار مهم و حائز اهمیت است و علاوه بر رونق اقتصادی و اجتماعی منطقه، موجب اشتغال قریب به یک هزار نفر می شود.

وی با بیان این که پروژه راه آهن اردبیل-میانه سال ها معطل تأمین اعتبار بوده است، گفت: پس از تامین مالی این پروژه توسط بانک ملی ایران، سرعت پیشرفت آن به خوبی افزایش یافت به طوری که اکنون به مرحله ریل گذاری رسیده است.

حسین زاده همچنین به سفر چندی پیش به همراه ۱۰ نفر از مدیران عامل بانک های کشور به استان اردبیل اشاره و خاطرنشان کرد: بانک ها در آن زمان تعهد کردند در پروژه های زیرساختی استان اردبیل از جمله آب و فاضلاب شهرستان های اردبیل و نمین، آب رسانی به صدها روستای این استان، پایاب سدهای گیوی، سبلان، تأمین اعتبار تعدادی از پروژه های تولیدی استان و... مشارکت کنند که خوشبختانه تعدادی از این پروژه ها کلید خورده است.

وی افزود: ما متعهد شده ایم در تأمین اعتبار پروژه های مهم، صادرات محور و اشتغالزایی همچون سرم سازی اردبیل، نیروگاه مشگین شهر، کریستال و بلورسازی نمین، پالایشگاه غلات و ذرت پارس آباد، تولید داروهای گیاهی اردبیل و... همکاری کنیم.

به گفته او، اجرای این پروژه ها علاوه بر رونق اقتصادی، به ایجاد اشتغال برای طیف وسیعی از جوانان منطقه نیز خواهد انجامید.

مدیرعامل بانک ملی ایران منابع و منافع این بانک را متعلق به همه مردم کشور خواند و تاکید کرد: امروز هیچ نقطه ای از کشور نیست که اثری از فعالیت های بانک ملی ایران در آن دیده نشود و این مایه افتخار همه ماست.

آلبوم تصاویر خبر
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
دیدگاه: