عضو هیات مدیره بانک ملی ایران تاکید کرد: لزوم وصول مطالبات معوق در راستای کمک به رونق تولید

عضو هیات مدیره بانک ملی ایران با تاکید بر این که همه اجزای بانک باید وصول مطالبات معوق را جدی بگیرند، گفت: وصول این مطالبات باعث برگرداندن منابع منجمد شده و تخصیص مجدد آن به اقتصاد کشور با رعایت بهداشت اعتباری، رونق تولید را سبب خواهد شد.

  • ۱۳۹۸/۰۸/۰۸ ۱۵:۳۷:۰۰
  • 2110

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، محمود شایان در نشست بررسی عملکرد اداره امور شعب استان مازندران رسالت اصلی بانک را تجهیز و تخصیص منابع و نیل به سودآوری اعلام کرد و افزود: روسای شعب در جریان اعطای تسهیلات نقش محوری دارند و اگر پرداخت تسهیلات با رعایت کامل مقررات باشد، ریسک معوق شدن کاهش می یابد.
وی با اشاره به حمایت بانک ملی ایران از واحدهای صنعتی مثل گروه فولاد خوزستان هپکو و آذرآب، خاطرنشان کرد: نقش بانک ملی ایران در توانمندسازی بخش تولید و صنعت، ‌حفظ اشتغال و کمک به رونق تولید کم نظیر است.
عضو هیات مدیره بانک ملی ایران تغییر نگاه در سطح شعب، دقت در نحوه اعطای تسهیلات و حضور سیستم نظارتی قوی را لازمه جلوگیری از ایجاد و افزایش مطالبات معوق دانست و اظهار کرد: همه سطوح بانک باید وصول مطالبات معوق را یک تکلیف شرعی و قانونی قلمداد کنند.
وی ‌همچنین استفاده از ابزارها و ظرفیت هایی مانند حفظ ارتباط با مسئولان محلی، استانداران، ائمه جمعه، شهرداران ‌و بخشداران را در جهت اتخاذ تصمیمات بهینه بسیار موثر دانست و بر تشکیل جلسات مستمر با روسای شعب توسط مسئولان حوزه ها و نیز ‌پیگیری نحوه اجرای برنامه های مدون در امر وصول مطالبات تاکید کرد.
فرهاد معقول مدیر امور شعب منطقه دو بانک نیز در این نشست با بیان این که بررسی و پیگیری موضوع مطالبات غیرجاری نیازمند نگاهی ویژه است، گفت: رعایت بهداشت اعتباری در جلوگیری از ورود پرونده های جدید مطالبات معوق نقش مهمی دارد.
همچنین علی اولیایی رئیس اداره کل پیگیری و وصول مطالبات معوق بانک در این نشست گفت: آنچه ادامه فعالیت بانک در مسیر صحیح را تضمین می کند، وصول مطالبات از ناحیه منابعی است که از بانک خارج شده است.
خانعلی رشیدی رئیس اداره امور شعب مازندران نیز در این نشست ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های این اداره امور، برنامه های مدون برای وصول مطالبات معوق را تشریح کرد.

آلبوم تصاویر خبر
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
دیدگاه: