هفته پر خبری که بانک ملی ایران پشت سر گذاشت

در هفته ای که گذشت، بانک ملی ایران میزبان معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی بود. همچنین بانک ملی ایران موفق شد در میان دستگاه های زیرمجموعه این وزارتخانه، عنوان بانک برتر در خدمت رسانی به ایثارگران را کسب کند.

  • ۱۳۹۷/۱۱/۰۴ ۰۷:۱۰:۰۰
  • 1975


معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی: بانک ملی ایران عصای نظام اقتصادی کشور است

معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت امور اقتصادی و دارایی با تاکید بر اینکه بانک ملی ایران، بانک اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران و عصای نظام اقتصادی کشور است، گفت: باید تلاش کنیم تا تسهیلات تکلیفی مضاعفی بر دوش این بانک قرار نگیرد.

 به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، عباس معمار نژاد در نشست خود با مدیر عامل، اعضای هیات مدیره،معاونان، مدیران امور و روسای ادارات کل بانک ملی ایران که به منظور ارایه صورت وضعیت بانک در ساختمان سردار اسعد برگزار شد، با بیان اینکه بانک ملی ایران یک بنگاه اقتصادی است که باید بحث سودآوری آن نیز مدنظر قرار گیرد، گفت: این بانک بازوی حمایتی دولت و اصلی ترین بانک کشور است و بحث مطالبات از دولت در این بانک باید تعیین تکلیف شود که وزارت امور اقتصادی و دارایی ملزم به پیگیری آن است.

وی با اشاره به کاهش قابل توجه نسبت مطالبات معوق به تسهیلات (NPL) در بانک ملی ایران افزود: نسبت مطالبات معوق به تسهیلات در بانک ملی ایران طی چند سال اخیر روندی کاهشی داشته و تلاش برای وصول مطالبات باید همچنان مورد توجه باشد. همچنین قیمت تمام شده پول نیز در این بانک روند نزولی در پیش گرفته که باید ادامه یابد.

معمارنژاد با تاکید بر لزوم بهینه سازی شعب بانک ها اظهار کرد: بر اساس مطالعات صورت گرفته در وزارت امور اقتصادی و دارایی بر پایه شاخص های تولید ملی، وسعت و جمعیت کشور، تعداد شعب نظام بانکی کشور باید در مجموع 12 هزار شعبه باشد که تمامی بانک ها باید بهینه سازی شعب خود را در دستور کار قرار دهند و اقدامات بانک ملی ایران نیز در این راستا باید ادامه داشته باشد.

مدیرعامل بانک ملی ایران نیز در این نشست با بیان اینکه این بانک متعلق به همه مردم ایران است، گفت: با توجه به گستردگی و ضریب نفوذ بانک ملی ایران در کشور، انتظارات از این بانک برای رفع چالش ها و مسایل کشور بالاست.

دکتر حسین زاده با تاکید بر اینکه بانک ملی ایران با هدف کمک به توسعه کشور راه اندازی شده است، افزود: این بانک در بسیاری از بخش ها از سوی دولت به آحاد مردم خدمت رسانی می کند از این رو ، در بسیاری از مناطق محروم و دور دست کشور به منظور خدمت رسانی به هموطنان اقدام به تاسیس شعبه کرده در حالی که این شعب توجیه اقتصادی ندارند.

وی تصریح کرد: در چند سال گذشته بانک ملی ایران به یک انضباط مالی پایدار دست یافته که در راستای آن طی دو سال گذشته نیز نه تنها بدهی به بانک مرکزی نداشته بلکه مانده اضافه برداشت آن نیز صفر بوده است. این در حالی است که باتوجه به حجم عظیم تسهیلات تکلیفی، خط اعتباری نیز به این بانک اختصاص نیافت.

حسین زاده ادامه داد: در حال حاضر بیش از 260 هزار میلیارد ریال از منابع بانک ملی ایران بابت ذخایر قانونی نزد بانک مرکزی است که این رقم بیش از نرخ ذخیره قانونی دیگر بانک ها و حتی معادل منابع کل یک بانک است. با توجه به گسترده بودن تکالیف بانک ملی ایران و همچنین میزان بدهی های دولت به این بانک درخواست داریم بخشی از این ذخایر آزاد شوند تا بتوانیم دست واحدهای تولیدی بیشتری را بگیریم .

مدیرعامل بانک ملی ایران همچنین با اشاره به برگزاری نخستین رویداد ملی شو در بهمن ماه سال گذشته بیان کرد: در" ملی شو ٢ " که کمتر از یک ماه آینده برگزار می شود، سری دیگر از دستاوردها، محصولات و خلاقیت‌های این بانک که در نظام بانکی کشور بی سابقه است، عرضه خواهیم کرد.

در ادامه این نشست، گزارشی از وضعیت منابع و عملکرد بانک در بخش های فناوری اطلاعات، مالی و... از سوی اعضای هیات مدیره و مدیران امور بانک ارایه شد.

 

 


دستور مدیرعامل برای کاهش دریافت کپی مدارک در شعب بانک ملی ایران

 

مدیرعامل بانک ملی ایران از کارکنان بانک خواست تا حد امکان دریافت کپی مدارک از مشتریان را کاهش دهند.

 دکتر محمد رضا حسین زاده با بیان این که امروزه استفاده بی رویه از کاغذ به یک مشکل اساسی در جهان و کشور ما تبدیل شده است، گفت: برای تولید کاغذ، درخت قطع می شود و این به زیان همه ماست.

وی افزود: در شرایطی که دنیا با سرعت زیاد به سمت فعالیت های دیجیتال حرکت می کند، دریافت کپی مدارک در سازمان ها که حجم زیادی از کاغذ را استفاده می کند، معنایی ندارد.

حسین زاده با اشاره به این که بانک ملی ایران همپای بانک های بزرگ جهان، هر روز در حال معرفی خدمات جدید دیجیتالی و اینترنتی مبتنی بر سامانه های غیرحضوری است، اظهار کرد: امروز پیام رسان بله، سامانه بام و اپلیکیشن 60 بسیاری از نیازهای مشتریان را بدون استفاده از کاغذ و بدون حضور فیزیکی در شعبه برطرف می کند.

به گفته وی، کاغذبازی و دریافت کپی مدارک در سازمان ها علاوه بر هدررفت سرمایه، معضلات بزرگی مانند بایگانی کردن و سختی دسترسی به آنها را ایجاد کرده است، در حالی که می توان همه مدارک مورد نیاز را به صورت دیجیتالی و حتی بر روی یک لوح فشرده از مشتری دریافت کرد.

مدیرعامل بانک ملی ایران با تاکید بر این که روش کنونی باید به بهترین شکل اصلاح شود، گفت: کارکنان بانک ملی ایران باید تا حد امکان از دریافت اسناد کاغذی و کپی مدارک مشتریان خودداری کرده و روش های غیرکاغذی را جایگزین آنها کنند.

 


پرداخت سه هزار و 608 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه در بانک کارگشایی

 

بانک کارگشایی از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه بیش از 363 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه و بیش از 51 هزار فقره تسهیلات جعاله پرداخت کرده است.

 در پایان آذرماه سال جاری تعداد 363 هزار و 148 فقره تسهیلات قرض الحسنه به ارزش بیش از سه هزار و 608 میلیارد ریال توسط بانک کارگشایی پرداخت شده است.

همچنین ارزش تسهیلات پرداختی جعاله این بانک نیز در مدت مذکور به حدود چهار هزار و 191 میلیارد ریال در 51 هزار و 611 فقره می رسد.

بانک کارگشایی از واحدهای تابعه بانک ملی ایران است که در ازای ترهین طلاآلات به پرداخت تسهیلات قرض الحسنه جهت نیازهای ضروری متقاضیان اقدام می کند.

میزان تسهیلات قرض الحسنه برای هر نفر حداکثر یک فقره سند 20 میلیون ریالی در ازای ترهین 100 گرم طلا در هر قرارداد و تسهیلات جعاله تا سقف 100 میلیون ریال در ازای ترهین 143 گرم طلا است.

باز پرداخت تسهیلات قرض الحسنه و جعاله کارگشایی در یک قسط و حداکثر تا یک سال انجام خواهد شد. شعبه مرکزی این بانک در میدان محمدیه تهران قرار دارد.

  


امضای تفاهمنامه ساخت و تکمیل مدارس شهدای بانک ملی ایران در کردستان

 

تفاهمنامه ساخت و تکمیل مدارس شهدای بانک ملی ایران در استان کردستان به امضا رسید.

 در این مراسم که با حضور رییس اداره امور شعب بانک در استان کردستان، مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس و رییس مجمع خیرین مدرسه ساز استان برگزار شد، ضمن تاکید بر گسترش روابط متقابل و افزایش سطح همکاری ها، تفاهمنامه ساخت مدرسه سه کلاسه روستای رشیدآباد شهرستان دیواندره با اعتباری بالغ بر دو میلیارد ریال و تکمیل پروژه مدرسه ابتدایی سه کلاسه روستای کوخ شیخ الاسلام از توابع شهرستان بانه با اعتبار یک میلیارد ریال امضا شد.

علی اشرف یوسفی قیاسی رییس اداره امور شعب بانک در استان کردستان ضمن اشاره به فعالیت های غیرانتفاعی بانک ملی ایران در راستای تحقق مسئولیت های اجتماعی، از آغاز کلنگ زنی مدرسه شهدای بانک در روستای رشیدآباد در ایام دهه مبارک فجر امسال خبر داد.

ابراهیم حسامی رییس مجمع خیرین مدرسه ساز استان کردستان نیز در مراسم امضای این تفاهمنامه، از عزم مدیران بانک ملی ایران برای مشارکت در اقدام پسندیده مدرسه سازی تقدیر کرد.

گفتنی است، اقدام خیرخواهانه بانک ملی استان کردستان در زمینه مدرسه سازی از سال 1391 با ساخت مدرسه ابتدایی معلم سنندج آغاز شد و در سال 1394 نیز مدارس روستاهای جنبان، حسن سالاران و مازوجدار از توابع شهرستان سقز و مدرسه شهدای بانک در روستای سلسی شهرستان مریوان به بهره برداری رسید. همچنین احداث مدرسه روستاهای شیخ الاسلام شهرستان بانه و زیویه سریش آباد شهرستان قروه در سال 96 از دیگر اقدامات مدرسه سازی بانک در استان کردستان بوده است.

 


آغاز ثبت نام در آزمون استخدامی بانک ملی ایران

 

بانک ملی ایران مجوز استخدام نیروی کار مورد نیاز خود را در قالب ششمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور دریافت کرده است.

 ثبت نام در این آزمون از روز یکشنبه 30 دی‌ماه 1397 آغاز شده و تا پایان روز سه شنبه 9 بهمن‌ماه 1397 ادامه خواهد داشت. این آزمون روز جمعه 17 اسفندماه 1397 برگزار می شود.

نحوه ثبت نام در آزمون استخدامی و جزئیات بیشتر درباره آن در سایت مرکز آزمون جهاد دانشگاهی قابل مشاهده است.

بانک ملی ایران نزدیک به یک دهه، استخدامی نداشته و با توجه به بازنشسته شدن بسیاری از کارکنان، کسر کادر در شعب این بانک مشهود است.

این وضعیت، فشار مضاعفی بر کارکنان بانک وارد می کرد و در نتیجه مدیران را بر آن داشت تا با کسب مجوز استخدام نیرو، بخشی از این معضل را حل کنند.

 

  


امکان ثبت نام در آزمون استخدامی سال 97 با پیام رسان بله

 

با بازو (بات) ثبت نام آزمون استخدامی سال 97 در پیام رسان مالی بله که توسط مرکز آزمون جهاد دانشگاهی ارائه شده است، می توانید آخرین و به روزترین اطلاعات پیرامون ششمین امتحان مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور را دریافت کنید.

 به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، داوطلبان شرکت در این آزمون می توانند از طریق آدرس https://ble.im/estekhdam97_bot در پیام رسان بله به اطلاعات زمانبندی آزمون، دفترچه راهنمای آزمون، مشاغل مورد درخواست و... دسترسی داشته باشند.

همچنین دسترسی به لینک ثبت نام در آزمون، پرداخت هزینه ثبت نام، بازیابی کد رهگیری و توکن برای داوطلبان و کاربران از طریق این بازو فراهم شده است.

کانال اطلاع رسانی آزمون نیز به آدرس https://ble.im/hrtcir توسط مرکز آزمون جهاد دانشگاهی در پیام رسان بله ایجاد شده است و داوطلبان می توانند آخرین اخبار و اطلاعیه ها را از این طریق دنبال کنند.

همچنین بازوی پشتیبانی و پاسخگویی به سوالات داوطلبان نیز به آدرس  https://ble.im/hrtc_support_botتوسط این مرکز در پیام رسان بله ایجاد شده است.

لازم به ذکر است، ثبت نام در ششمین آزمون مشترک فراگیر دستگاه‌های اجرایی کشور از روز یکشنبه 30 دی‌ماه 1397 آغاز شده و تا پایان روز سه شنبه 9 بهمن‌ماه 1397 ادامه خواهد داشت. این آزمون روز جمعه 17 اسفندماه 1397 برگزار می شود.

ضمنا می توانید بله را از طریق فروشگاه های اپلیکیشن یا لینک زیر دریافت کنید:

/https://bale.ai/dl

 

 


فراخوان مسابقه طراحی الگوی معماری ساختمان های بانک ملی ایران

 

بانک ملی ایران طراحی الگوی معماری ساختمان هایش را به مسابقه گذاشته است.

 طراحی نما و معماری داخلی به منظور ایجاد الگوی هماهنگ ساختمان ها، حفظ اصالت و در عین حال روزآمد و نوین بودن، طرح نما و دکوراسیون داخلی، خلاقیت و نوآوری همراه با زیبایی اثرگذاری و قابلیت تعمیم الگو به اقتضای موقعیت ساختمان، تاکید بر ریشه های تاریخی غنی طراحی معماری بانک از زمان تاسیس تا کنون و نیز اصالت بانک ملی ایران ضمن نگاه به آینده و بانکداری نوین و مدرن، جزو اهداف این مسابقه است.

روش ارائه مدارک شامل خلق آثار و ارائه تصاویر گویا در قالب سه بعدی چاپ شده و نیز ارائه نماها، برش ها و جزئیات مهم در مقیاس 50/1 است. همه مدارک خواسته شده باید بر روی یک CD  یا DVD ذخیره و ارسال شود.

زمان تحویل طرح ها 23 و 24 بهمن ماه امسال در نظر گرفته شده و 27 بهمن ماه مرحله داوری است. نتایج مسابقه نیز 28 بهمن ماه اعلام خواهد شد.

جوایز نفر اول مسابقه 250 میلیون ریال، نفر دوم 150 میلیون ریال و نفر سوم 100 میلیون ریال تعیین شده است.طرح ها باید به نشانی تهران، میدان هفت تیر، ابتدای خیابان مفتح جنوبی، نبش کوچه شیمی، اداره کل مهندسی و املاک بانک ملی ایران طبقه چهارم ارسال شود.اطلاعات بیشتر نیز در سایت sabzandish.com  قابل مشاهده است.

 


بانک ملی ایران، تامین کننده منابع مالی بزرگ ترین طرح های عمرانی و خدماتی

 عضو هیات مدیره بانک ملی ایران گفت: تامین مالی پروژه های بزرگی چون پل صدر، انتقال آب خلیج فارس و احیای گروه ملی صنعتی فولاد، از افتخارات این بانک است.

 محمود شایان با اشاره به این که این بانک همواره بزرگ ترین حامی طرح های کلان و احداث کارخانه های بزرگ در کشور بوده است، ادامه داد: بانک ملی ایران در احداث خط 4 مترو به عنوان حامی مالی بزرگ حضور داشته است.

وی افزود: طرح شیرین سازی آب در بخش های جنوبی کشور، اعطای تسهیلات برای خرید تضمینی گندم، نوسازی ناوگان حمل و نقل درون شهری و برون شهری، طرح احداث خط راه آهن و طرح انتقال آب سد صفارود به شهر کرمان که در سال جاری در حال انجام است، از دیگر اقدامات بزرگی است که بانک ملی ایران در آنها مشارکت داشته و می توان آنها را در تاریخ افتخارات بانک ملی ایران دید.

 


پرداخت 28 هزار فقره تسهیلات خوداشتغالی بانک ملی ایران برای رونق بازار کار

 

بانک ملی ایران با رویکرد حمایت از بازار اشتغال و رونق خوداشتغالی در نه ماه ابتدای امسال 28 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه خوداشتغالی و بالغ بر 16 هزار و 441 فقره تسهیلات قرض الحسنه مشاغل خانگی با معرفی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان های حمایتی پرداخت کرده است.

 

در نه ماه ابتدای امسال تعداد 22 هزار و 45 فقره تسهیلات خوداشتغالی کمیته امداد امام خمینی (ره) به ارزش بیش از سه هزار و 915 میلیارد و 826 میلیون ریال و بالغ بر پنج هزار و 281 فقره تسهیلات خوداشتغالی بهزیستی به ارزش 852 میلیارد و 325 میلیون ریال توسط بانک ملی ایران پرداخت شده است.

همچنین این بانک در راستای عمل به رسالت و مسئولیت های اجتماعی خود، پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی به سازمان های حمایتی را نیز در دستور کار خود قرار داده که بر این اساس در مدت مذکور، یک هزار و 275 فقره از این تسهیلات به ارزش 96 میلیارد و 91 میلیون ریال به کمیته امداد امام خمینی (ره) و 593 فقره به ارزش 47 میلیارد و 213 میلیون ریال به سازمان بهزیستی پرداخت شده است.

پرداخت 63 فقره تسهیلات مشاغل خانگی بنیاد شهید به ارزش شش هزار و 300 میلیارد ریال و 14 هزار و 510 فقره تسهیلات مشاغل خانگی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به ارزش یک هزار و 361 میلیارد و 931 میلیون ریال از دیگر اقدامات بانک ملی ایران در راستای حمایت از بازار کسب و کار و اشتغال کشور بوده است.

 


انتخاب بانک ملی ایران به عنوان بانک برتر در خدمت رسانی به ایثارگران

 

بانک ملی ایران به عنوان بانک برتر در خدمت رسانی به ایثارگران معرفی شد.

 در مراسم تجلیل از وزارت امور اقتصادی و دارایی به عنوان دستگاه برتر در خدمت رسانی به ایثارگران، بانک ملی ایران به عنوان یکی از سه دستگاه برتر زیرمجموعه وزارتخانه معرفی و از محمدرضا حسین زاده بعنوان مدیرسازمان برتر در حوزه ی ایثارگران تقدیر بعمل آمد

لوح تقدیر و تندیس بانک ملی ایران را حجت الاسلام سید محمد علی شهیدی محلاتی، معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران به همراه فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی اهدا کردند.

این لوح و تندیس را رضا خسروی رئیس مرکز امور ایثارگران و خانواده شهدای بانک ملی ایران دریافت کرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان این که امروز جنگ اقتصادی علیه کشورمان به صورت عیان در جریان است، گفت: ایثارگری هایی که در صحنه جبهه و جنگ نمایان بود، امروز باید در عرصه های اقتصادی خودنمایی کند تا کشور بتواند از سختی ها به سلامت عبور کند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این مراسم با یادآوری وقایع منجر به انقلاب اسلامی ایران و پیروزی مجاهدان در هشت سال دفاع مقدس، پایداری جمهوری اسلامی ایران را مدیون رهبری قدرتمند و متکی به خدای متعال و نیز مردم همیشه در صحنه دانست و تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران، صبغه توحیدی داشت و با حفظ همان وحدت، راه خود را ادامه خواهد داد.

 

 

انتشار شماره 258 مجله بانک ملّی ایران

 

دویست و پنجاه و هشتمین شماره مجله بانک ملی ایران با پرونده ویژه «نگاهی به تحول آموزش های بانک» منتشر شد.

 پرونده این شماره مجله با تیتر اصلی «کوک دوباره»، موضوع « تحول آموزش های بانک » را در گفت و گو با مدیران بانک و کارشناسان این بخش بررسی کرده است.

در این شماره گفتگو با رییس اداره کل آموزش بانک آمده و روایت کارکنان شعبه خیابان خرمشهر زنجان از خاطرات دوران خدمت، گفت و گو با مشاور طرح استقرار استاندارد ایزو 10015 در بانک، اهمیت شعب درون سازمانی برای بانک ملی ایران، آشنایی با قانون مدیریت خدمات کشوری و هشدارهای بازرسی از دیگر مطالب این شماره مجله است.

این شماره مجله بانک ملی ایران در 84 صفحه منتشر شده که در همه واحدهای صف و ستاد بانک در سراسر کشور توزیع می شود. امکان دریافت مجله از طریق سایت بانک نیز با مراجعه به آدرس www.bmi.ir و قسمت اخبار و نشریات بانک فراهم است.

مجله بانک ملی ایران قدمتی 85 ساله دارد و تلاش شده است تا در دوره جدید انتشار مجله با اعمال تغییرات اساسی در فرم و محتوا، علاقه مندان به نشریات کاغذی را بیش از پیش راضی نگه دارد.

 


پرداخت 42 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه رفع احتیاجات ضروری توسط بانک ملی ایران

 

بانک ملی ایران در نه ماه ابتدای امسال بیش از 42 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه رفع احتیاجات ضروری پرداخت کرده است.

 این بانک در راستای سیاست های اعتباری خود از ابتدای سال جاری تا پایان آذرماه تعداد 42 هزار و 845 فقره تسهیلات قرض الحسنه رفع احتیاجات ضروری تخصیص داده است که ارزش ریالی آن به یک هزار و 203 میلیارد و 749 میلیون ریال می رسد.

همچنین این بانک 422 فقره تسهیلات تعمیر مسکن به ارزش 16 میلیارد و 210 میلیون ریال به متقاضیان در مدت مذکور پرداخت کرده است.

تخصیص تسهیلات قرض الحسنه  کارگشایی از دیگر اقدامات اعتباری بانک ملی ایران بوده به طوری که در نه ماه ابتدای امسال، 363 هزار و 148 فقره تسهیلات قرض الحسنه کارگشایی نیز به ارزش سه هزار و 607 میلیارد و 663 میلیون ریال پرداخت شده است.

 


آغاز به کار غرفه بانک ملی ایران در شهر مشاغل کودکان

 کانون جوانه های بانک ملی ایران به منظور آموزش مفاهیم اقتصادی به کودکان و نوجوانان و آشنایی با بانکداری، غرفه خود در شهر مشاغل کودکان (کاربازیا) واقع در برج میلاد را راه اندازی کرده است.

 این بانک در راستای سیاست های خود برای آشنایی بیشتر نسل آینده ساز کشور با مفاهیم اقتصادی و تاریخچه بانکداری، شعبه شبیه سازی شده ای از بانک را در شهرک کاربازیا راه اندازی کرده و در آن کودکان در کنار سایر مشاغل می توانند همانند یک کارمند بانک برخی امور بانکی را انجام دهند و از نزدیک با فعالیت در شعبه آشنا شوند.

در این غرفه لباس های فرمی همانند کارمندان بانک طراحی شده که مورد استفاده کودکان قرار می گیرد و اسکناس هایی نیز جهت انجام امور دریافت و پرداخت بانکی نمونه سازی شده است.

غرفه بانک ملی ایران فرصتی برای والدین است تا ضمن آشنایی کودکان خود با فرهنگ کار و تلاش، با تمرین و تجربه فعالیت در شعبه بانک زمینه رشد و پرورش توانایی‌های فردی و هوش مالی کودک را نیز فراهم کنند.

کانون جوانه های بانک ملّی ایران از سال 1392 با هدف آموزش مسائل مالی و افزایش سواد اقتصادی در مدارس و گروه سنی کودک و نوجوان تشکیل شده است و می کوشد این قشر را با مباحث اقتصاد و بانکداری آشنا کند.

 

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
دیدگاه: