بسته خبری این هفته بانک ملی ایران

در هفته ای که گذشت، پیام رسان «بله» بانک ملی ایران خوش درخشید و درجه «فاخر» چهارمین جشنواره تبلیغات ایران برای طراحی و معرفی «اپلیکیشن بله» به بانک ملی ایران رسید. به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، تجمیع 12 اداره کل در ساختمان جدید ادارات مرکزی بانک در ساختمان جدید از مهم ترین اخبار این هفته بود.

  • ۱۳۹۷/۱۰/۲۰ ۰۷:۳۹:۰۰
  • 818

«بله» به شما صورتحساب می دهد

کاربران پیام رسان بله می توانند به راحتی صورتحساب کارت بانک ملی ایران خود را دریافت کنند.

یکی از نیازهای اساسی مشتریان، امکان دریافت صورتحساب تراکنش هاست. این کار از روش های مختلف از جمله سامانه بام، مراجعه به خودپرداز، مراجعه به شعبه و ... امکان پذیر است.

با این حال پیام رسانه بله امکان جدید، سریع و ساده ای را به این منظور در نظر گرفته است.

کاربران بله می توانند در منوی «بانک من»، گزینه «صورتحساب کارت» را انتخاب و سپس فقط با وارد کردن رمز دوم، 10 گردش آخر کارت خود را دریافت کنند.

این امکان فقط برای کارت های بانک ملی ایران فعال است.

 

بانک ملی ایران، همواره در کنار دولت و مردم است

عضو هیات مدیره بانک ملی ایران گفت: این بانک در همه دوران ها، همواره دوشادوش دولت در کنار مردم بوده است.

محمود شایان در بازدید از واحدهای بانک در استان قزوین با بیان این که بانک ملی ایران از همه ظرفیت های خود برای رشد و توسعه کشور استفاده خواهد کرد، افزود: کارکنان دلسوز و توانمند این بانک همه توان خود را برای پیاده سازی اهداف بلند دولت به کار می گیرند.

وی همچنین با قدردانی از خدمات واحدهای بانک در استان قزوین، راهنمایی های لازم برای بهبود عملکرد این واحدها را ارائه کرد.

شایان در سفر خود به این استان از بخش های مختلف مانند دوایر صندوق، انتقالات و سپرده های شعبه ممتاز قزوین و بانک کارگشایی بازدید کرد.

 

واگذاری بیش از نه هزار میلیارد ریال اموال مازاد بانک ملّی ایران در نه ماه ابتدای امسال

بانک ملّی ایران در نه ماه ابتدای سال جاری سه هزار و 460 میلیارد ریال از سهام شرکت های تابعه و بیش از پنج هزار و 500 میلیارد ریال از املاک ملکی و تملیکی خود را واگذار کرده است.

این واگذاری ها در راستای عمل به ماده 16 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور و همچنین عمل به سیاست های کلان دولت و خروج از بنگاه داری بانک ها صورت گرفته است.

بانک ملی ایران همچنین در سال های 94، 95 و 96 نیز بیش از 36 هزار و 907 میلیارد ریال از اموال مازاد خود را واگذار کرده است.

لازم به ذکر است، با توجه به تأکیدات رئیس جمهور و ابلاغ قانون کاهش 33 درصدی بنگاه داری سالانه بانک ها، همه بانک های دولتی کارگروه هایی را برای واگذاری و فروش سهام شرکت ها و اموال مازاد تشکیل داده اند که بانک ملی ایران یکی از موفق ترین سازمان ها در فروش و واگذاری اموال مازاد اعم از سهام و غیرمنقول بوده است.

 

ایجاد بیش از سه میلیون و پانصد هزار شغل در پنج سال گذشته

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: براساس سیاست گذاری ها و برنامه ریزی های انجام شده پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، بیش از سه میلیون و ۵۰۰ هزار شغل در پنج سال گذشته در کشور ایجاد شده است.

دکتر فرهاد دژپسند در دیدار با آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه دشمن برای سرکوب نظام اسلامی ایران ، در جبهه اقتصادی جنگ را آغاز کرده است، تصریح کرد: دشمن سعی می کند با ابزار اقتصادی به ایران اسلامی فشار دو چندانی واردکند تا نظام را دچار آسیب کند.

وی با اشاره به اینکه زمانی که دولت یازدهم مسئولیت اداره کشور را برعهده گرفت، تحریم های جدیدی علیه ایران اعمال شده بود، گفت: دولت با برنامه ریزی جدی توانست بسیاری از مشکلات را برطرف کند.

وزیر اقتصاد و دارایی با بیان اینکه در زمان شروع بکار دولت یازدهم، تورم بسیار بالا رفته بود و بیم آن میرفت که از ۴۰ درصد نیز فراتر رود، اظهار داشت: خوشبختانه دولت با اعمال سیاست های صحیح برای حفظ قدرت خرید مردم، موفق شد، نرخ تورم را تک رقمی کند.

وی به دو رقمی شدن و افزایش چشمگیر رشد اقتصادی کشور در سال‌های 93 و 96 اشاره کرد و از ایجاد 3 میلیون و ۵۰۰ هزار ظرفیت شغلی در پنج سال گذشته در کشور خبر داد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی مشکلات واحد های تولیدی را نیز مورد توجه قرار داد و بیان کرد: تامین نقدینگی و اشتغال مهم‌ترین نگرانی واحدهای تولیدی است که سعی داریم برنامه جامعی برای واحدهای تولیدکننده کالاهای اساسی تدوین کرده تا مشکل حل شده و ثبات در کشور برقرار شود.

وی افزود: دولت در تلاش است تا سال آینده در هفته دولت بیش از 90 درصد گمرکات را زیر پوشش دستگاه ایکس‌ ری قرار دهد.

وزیر امور اقتصاد و دارایی تصریح کرد: در حوزه نظارت بر بازار نیز به دنبال این هستیم که اجحاف در حق مصرف‌کننده به حداقل ممکن برسد.

این گزارش حاکی است، آیت الله ناصر مکارم شیرازی نیز پس از سخنان وزیر اقتصاد، خواستار نظارت بیشتر دولت بر عملکرد بانک ها شد.

ایشان ضمن ابراز خرسندی از تلاش های صورت گرفته برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور اظهار کرد: مشکلات اقتصادی منجر به مشکلات سیاسی و فرهنگی می شود.

وی با تاکید براینکه مشکلات کشور در هم گره خورده است، تصریح کرد: برای رفع مشکلات متعدد کشور که هر یک به بخشی و گروهی از عوامل داخلی و خارجی ارتباط دارد، نیازمند صبر و اندیشه مقتدرانه هستیم.

این مرجع تقلید با اشاره به خیال خام دشمن مبنی بر سقوط نظام جمهوری اسلامی ایران ، گفت: خوشبختانه دشمنانی داریم که دچار خیالات و اوهام هستند و هر از گاهی ، تاریخی را معین می کنند که نظام ایران سقوط می کند ولی به لطف خداوند و درایت رهبر معظم انقلاب و مردم، همه این پیش بینی ها خیالی خام و باطل از آب در می آید.

آیت الله مکارم شیرازی توهم و خیالات خام دشمن را یکی از خوشبختی های کشور ایران دانست و گفت: دشمن به دلیل عدم شناخت صحیح از ایران در خیالات خود با پیش بینی های غلط به دنبال تسلط به این کشور است.

وی با اشاره به خروج آمریکا از برجام و تحریم های ظالمانه علیه ایران تصریح کرد: اقدام آمریکا در خروج از برجام و نقض قوانین دنیا عملی ناپسند بود که دشمن با این عمل تلاش کرد که ضربه محکمی برپیکره نظام بزند.

این مرجع تقلید با تاکید بر اینکه برخی سودجویان داخلی از تحریم های دشمن سوء استفاده کردند، گفت: مردم بر اثر سوء استفاده سودجویان داخلی با مشکلات عدیده ای مواجه شدند که این مسئله باید به صورت جدی مورد توجه واقع شود.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به برخی آمارهای اقتصادی که نشان از سوء استفاده سودجویان دارد، بیان کرد: آمارهایی وجود دارد که برخی افراد خاص با استفاده از امکانات موجود، اقدام به صادرات کالا کردند ولی فقط 25 درصد از ارز ناشی از صادرات را وارد کشور کردند و این مسئله جای تامل دارد که باید مشخص شود مابقی ارزها کجا رفته است.

وی تاکید کرد: در بحث واردات نیز کسانی هستند که از دولت ارز 4 هزار و 200 تومانی گرفته اند ولی به مردم مطابق با ارز 12 هزار تومانی کالا می فروشند که این عدالت نیست.

این مرجع تقلید با اشاره به هزینه های گزافی که دولت برای اعتبار موسسات مالی ورشکسته خرج کرده است، بیان کرد: اگر دولت از ابتدا بر عملکرد این موسسات اعتباری نظارت می کرد امروز شاهد این مسائل نبودیم .

آیت الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خویش، بحث قاچاق برخی کالاها را در کشور مورد توجه قرار داد و گفت: جای تعجب دارد و این مسئله یک معما است که اینگونه اقدامات با اذن چه کسی صورت می گیرد و چرا جلوگیری نمی شود.

وی با انتقاد جدی نسبت به کسبه ای که از بالارفتن نرخ دلار سوء استفاده کردند، گفت: این کسبه با بالا رفتن نرخ دلار، قیمت کالاها را افزایش دادند و اکنون که نرخ دلار کاهش یافته قیمت ها را پایین نیاوردند.

این مرجع تقلید افزود: متاسفانه امروز دولت گرفتار مسائلی است که نمی تواند از آن رها شود که از آن جمله می شود به پرداخت یارانه اشاره کرد.

ایشان تصریح کرد: ظاهر پرداخت یارانه با مبلغ 45 هزار تومان، چیزی نیست ولی وقتی ضرب بر شمار افراد دریافت کننده می شود مبلغ کلانی را به خود اختصاص می دهد که می توانست این هزینه برای راه اندازی تولید و ایجاد اشتغال و توسعه استفاده شود.

 

تور معماری بانک ملی ایران، از بازار تا دانشگاه برگزار شد

گروه گردشگری معماریتهران پلاک به پلاکتعدادی از شعب بانک ملی ایران را مورد بازدید قرار دادند.

در این تور برای اولین بار از مجموعه آثار شاخص معماری بانک ملی ایران که توسط معماران بنامی چون یورن اوتزن معمار اپرا و نماد شهر سیدنی و شعبه دانشگاه تهران بانک، محسن فروغی معمار آرامگاه سعدی، کاخ نیاوران و شعب بازار بانک، هاینریش آلمانی، حاج حسین معمار طراح و معمار ساختمان صندوق پس انداز بانک ملی ایران طراحی شده‌اند، بازدید شد.

این برنامه با همکاری مشترک بانک ملی ایران، گروه معماری تهران پلاک به پلاک و سفرنویس برگزار شد و بازدیدکنندگان ضمن بازدید از بناهای ذکر شده، با روایت‌ها و داستان‌های بانکداری و تاریخچه بانک ملی ایران آشنا شدند.

 

تاکید عضو هیات مدیره بانک ملّی ایران بر توجه ویژه به افزایش رضایتمندی مشتریان

عضو هیات مدیره و معاون اعتباری و نظارت بر مصارف بانک ملّی ایران ضمن حضور در شعبه ممتاز ولایت با مدیران و کارکنان این شعبه دیدار و از تلاش های آنها قدردانی کرد.

محمود شایان در بازدید خود از عملکرد این شعبه در زمینه جذب منابع اظهار رضایت کرد.

وی با تاکید بر اینکه هدف اصلی بانک افزایش رضایتمندی مشتریان است، اظهار داشت: نظام بانکی کشور شعبه محور است، بنابراین یکی از الزامات مهم مدیریت، نظارت دقیق و منظم بر عملکرد شعب است.

عضو هیات مدیره بانک ملی ایران ادامه داد: با توجه به فعالیت های مناسب و مطلوب این شعبه، زمینه ارتقای خدمات به مشتریان و مراجعه کنندگان باید بیش از پیش افزایش یابد تا زمینه ساز تعامل، جذب مشتریان و فرصتی جهت سودآوری برای بانک باشد.

شایان همچنین خواستار معرفی و استفاده هرچه بیشتر از دستاوردهای انفورماتیکی بانک شد و بر اهمیت جلب رضایت مشتریان و تسریع در ارائه خدمات بانکی و جذب و حفظ منابع تاکید کرد.

 

مدیرعامل شرکت داده‌ورزی سداد مطرح کرد: تجربه یکپارچگی خدمات بانکی با BTM بانک ملی ایران

مدیرعامل شرکت داده‌ورزی سداد مطرح کرد: تجربه یکپارچگی خدمات بانکی با BTM بانک ملی ایران بانک ملی ایران با همکاری شرکت داده‌ورزی سداد به‌تازگی محصولی به نام «BTM» را رونمایی کرده که می توان هدف اصلی آن را ارائه خدمات بانکی هوشمند و یکپارچه به مشتریان از طریق کانال‌های مختلف موجود دانست به شکلی که تجربه مشتریان بانکی از دریافت سرویس از کانال‌های مختلف بانکی از جمله خودپرداز، موبایل و اینترنت به یک تجربه واحد و خوشایند تبدیل شود.

حمیدرضا مختاریان مدیرعامل شرکت داده‌ورزی سداد معتقد است با توسعه و فراگیر شدن این راهکار در یک سال آینده در تمام پایانه‌های بانکی بانک ملی ایران، مشتریان تعریف جدیدی از دریافت سرویس‌های بانکی خواهند داشت و دیگر بانک‌ها برای حفظ مشتریان فعلی خودشان، راهی جز قدم گذاشتن در این مسیری که بانک ملی ایران آغاز کرده، نخواهند داشت.

آیا دوران بانک‌های بزرگ تمام شده است؟

با مطرح شدن فین‌تک‌ها در پاسخ به رفع سریع و بهتر نیازهای پولی و مالی مشتریان، فرضیه‌ای مطرح شد که بانک‌های بزرگ دیگر نمی‌توانند پیشرو و چابک باشند و محصولات نوآورانه و درعین‌حال همسو با خواسته‌ها و نیازهای مشتریانشان ارائه دهند و عملاً راهی جز همراهی با فین‌تک‌ها ندارند.

بانک ملی ایران هم در این مسیر با حمایت و همراهی با استارت‌آپ‌هایی و نگاه توسعه نوآوری ها کارهای متفاوتی را شروع کرد. درعین‌حال، این بانک با کمک شرکت داده‌ورزی سداد، در تجربه قبلی‌ خود در سامانه بام نشان داد این فرضیه که دیگر بانک‌های بزرگ نمی‌توانند نوآور باشند، نقض می شود. بر همین اساس نیازی نیست به عنوان نویسنده بگویم که بام بانک ملی ایران از چه سطحی از پذیرش و رضایت نسبت به سرویس‌های مشابه در دیگر بانک‌ها برخوردار است و فقط کافی است چرخی در عامه مردم بزنید و سؤال کنید.

حالا بانک ملی ایران و شرکت داده‌ورزی سداد با یک ادعای تازه و بزرگ‌تر بازگشته‌اند تا یک بار دیگر خودشان را ثابت کنند و برچسب «اتفاقی بودن موفقیت چشمگیر بام» را از پیش روی خودشان بردارند. به‌اندازه کافی بهانه برای حرف زدن در خصوص این محصول وجود داشت تا به سراغ حمیدرضا مختاریان، مدیرعامل شرکت داده‌ورزی سداد برویم و با او درباره این موضوع صحبت کنیم.

انجام کارهای غیرممکن

مدیرعامل شرکت داده‌ورزی سداد با اشاره به اینکه بیش از دو سال از آغاز این پروژه در این مجموعه گذشته است، گفت: «تقریباً به هرکدام از متخصصان صنعت می‌گفتیم به دنبال پیاده‌سازی چنین چیزی هستیم، با لبخندی گوشه لبشان مستقیم یا غیرمستقیم این پیام را به ما منتقل می‌کردند که «واقعاً اگر فکر می‌کردید چنین چیزی شدنی بود، قبلی‌ها به فکرشان نمی‌رسید؟»

ولی ما کار را شروع کردیم و در این مسیر دو بار به شکل سنگین شکست خوردیم و اصطلاحاً به بن‌بست رسیدیم و آن لبخندبه‌لب‌ها بیشتر به ما تحمیل می‌کردند که شدنی نیست و نکته بدتر اینکه این تجربه تقریباً در دنیا هم نمونه‌ای ندارد و ایجاد این اعتماد به نفس در تیم که ما قرار است کاری را انجام دهیم که حتی در دنیا هم نمونه ندارد، کار خیلی دشوارتری بود و با وجود بن‌بست‌های قبلی در این پروژه، بالاخره توانستیم آن را انجام دهیم.»

توجه به مفاهیم روز دنیا در ارائه BTM

به گفته مختاریان، BTM یک پلتفرم یا محصول نرم‌افزاری مبتنی بر بام است که روی انواع کانال‌های بانکی ازجمله کیوسک، خودپرداز، اینترنت بانک، همراه بانک، موبایل‌وب و دیگر بسترها اجرا می‌شود و تجربه یکپارچه‌ای را در تمام این بسترها به مشتریان ارائه می‌کند.

وی گفت: «درواقع ما در مجموعه سداد و بانک ملی ایران به جای به‌به و چه‌چه کردن درباره روندهای روز دنیا، سعی می‌کنیم آنها را به حیطه عمل بکشانیم و برای این کار هم لازم است خودمان به بروزترین ابزارها، تکنولوژی‌ها و دانش مجهز کنیم و بعد با استفاده از آنها راهکارهایی عملیاتی برای نیازهای واقعی روزمان طراحی و ارائه کنیم. BTM هم با همین نگاه و با توجه به پتانسیل‌های مفهوم آمنی‌چنل (Omnichannel) ارائه شده است.

ارائه خدمات هوشمند با نگاه به بهبود تجربه کاربری

وی با تاکید بر اینکه تمرکز این راهکار بر تجربه کاربری و هوشمندی است، می‌گوید: «این محصول بسیاری از کارهایی که مشتری انجام می‌دهد را به خاطر می‌سپارد تا برای مراجعات بعدی کار مشتری را تسهیل و تسریع کند؛ مثلاً اگر یک مشتری به‌طور پیوسته به دستگاه خودپرداز مراجعه می‌کند و مبلغ مشخصی پول نقد مثلاً ۶۵ هزار تومان را دریافت می‌کند، در مراجعات بعدی، «برداشت ۶۵ هزار تومان» به‌عنوان یکی از گزینه‌های منوی اصلی به وی نمایش داده می‌شود.

یا برای مثال دریافت وجه نقد بدون کارت از دیگر قابلیت‌های این محصول است که کاربر با یک تجربه کاربری راحت روی اینترنت بانک یا موبایل بانک به‌راحتی برای مبلغی حتی با ترکیب اسکناس‌های موردنظر دستور برداشت وجه صادر کند و با مراجعه به خودپرداز این مبلغ را فقط با اسکن یک بارکد و ورود یک رمز دریافت کند و حتی این بارکد را به‌سادگی برای هر فرد دیگری که می‌خواهد به اشتراک بگذارد و فرد دیگری این کار را انجام دهد.

مثلاً پدر خانواده برای فرزندش یک دستور برداشت به این شکل صادر کند. در طول تمام این اصطلاحاً «سفر مشتری» از وب یا موبایل به دستگاه خودپرداز یا کیوسک، از اولیه‌ترین اصول تجربه کاربری ازجمله طراحی و گرافیک گرفته تا پیچیده‌ترین آن‌ها مثلاً منطق نمایش خدمات به هر مشتری با توجه به رفتارش، رعایت شده است و مشتری کمترین حس از تغییر کانال را دارد.»

مدیرعامل سداد گفت: «تحلیل و ارزیابی، به هوشمندی و تجربه کاربری این محصول کمک می‌کند. به‌خصوص در تجربه کاربری برای ما اهمیت بسیاری دارد و در آن متخصص هستیم. ما فعالیت مشتریان را ارزیابی می‌کنیم و میزان استفاده مشتری از کانال‌های تحت مدیریت این پلتفرم مرتب مورد بررسی قرار می‌گیرد و بر پایه آن مرتب بهینه‌سازی‌هایی صورت می‌گیرد.

تجربه مشابهی را در بام پیاده کردیم و یکی از دلایلی که مردم از سامانه «بام» به‌خوبی استفاده می‌کنند به این دلیل است که این سامانه در آزمایشگاه تجربه کاربری، افراد را مورد تجزیه‌وتحلیل قرار می‌دهد تا بداند مشتریان از این سرویس به‌راحتی استفاده می‌کنند یا نه! و اگر اشکالی در تجربه کاربری است اصلاحاتی صورت گیرد و در همین راستا در مواقعی حتی دسته‌بندی‌ها هم عوض شده است. به همین دلیل حالا مردم احساس بهتری به این سامانه دارند.»

از ویژگی‌های دیگر BTM که مختاریان ذکر می‌کند، دسترس‌پذیری کانال‌های مختلف بانکی برای اقشاری است که ممکن است به‌راحتی نتوانند از این کانال‌ها استفاده کنند؛

او گفت: «برای مثال تاکنون برای ارائه سرویس به نابینایان و کم‌بینایان از طریق دستگاه‌های خودپرداز، تلاش‌های قابل‌تقدیری از سوی شبکه بانکی صورت گرفته ولی فکر می‌کنم مدل هیچ کدام نتوانسته به موفقیت مد نظر رسیده باشد.

مثلاً ارائه تعدادی محدود از خودپردازهایی که با ارائه منوی صوتی و کی‌برد برجسته سعی در حال این مشکل داشتند که عملاً محدودیت تعداد این دستگاه‌ها به خاطر مسائل مالی و عدم توانایی تفکیک کاربران نابینا از بینا و ارائه سرویس مشابه به هر دو، باعث عدم توسعه این دستگاه‌ها شد که با یکپارچه شدن کانال‌های بانکی توسط BTM، عملاً تمام هشت هزار خودپرداز بانک مل ایران این امکان را خواهند داشت که به تفکیک به هر مشتری با توجه به محدودیت‌هایش سرویس دهند؛ به‌عبارت‌دیگر، این محصول، یک محصول زنده، منطبق با نیازهای مشتریان و در حال به‌روزرسانی پیوسته است.»

یکپارچگی کانال‌ها در BTM مزیتی است که در ATM وجود ندارد

مختاریان در کنار هوشمندی و داشتن یک تجربه کاربری یکپارچه، آمنی‌چنل بودن این سرویس را مهمترین نقطه قوت آن می‌داند و صفت «یکپارچه بودن» آن را مدیون مفهوم آمنی‌چنل می‌داند. او معتقد است این مفاهیم آنقدر درهم‌تنیده و پیچیده هستند که شاید حرف زدن درباره آنها به‌صورت مجزا کار صحیحی نباشد و گفت: «عامه مردم بعد از اینکه این محصول را استفاده کنند، دیگر نمی‌توانند استقلال خودپرداز از وب و موبایل را بپذیرند.

همانطور که الان دیگر تصور اینکه شما برای ورود به اینترنت بانک یا موبایل بانک یک رمز مجزا داشته باشید، قابل‌قبول نیست ولی زمانی در ایران، وب و موبایل جدا بودند و مشتری برای هرکدام نام کاربری و رمز عبور مجزایی را داشت؛ البته ناگفته نماند هنوز هم هستند بانک‌هایی که با وجود فراگیر شدن سرویس‌هایی مثل بام همچنان برای ورود به هر سرویس یک رمز و نام کاربری جدا دارند! سرویسی مثل بام از ابتدا وب، موبایل و موبایل‌وب را یکی کرد و حالا قصد دارد با بسط دادن این تجربه به دستگاه خودپرداز نیز ظرفیت پنهانی که در این کانال وجود دارد را نیز شکوفا کند.»

در پایان حمید مختاریان تاکید کرد: «همزمان با عملیاتی کردن این محصول در بانک ملی ایران، این آمادگی را داریم که این محصول نوآورانه را در دیگر بانک‌های کشور هم پیاده‌سازی کنیم.»

 

عضو هیات مدیره بانک ملّی ایران خواستار ارائه خدمات بهینه به مشتریان شد

ناصر شاهباز عضو هیات مدیره و معاون مالی بانک ملی ایران، ضمن حضور در شعبه فردوسی بانک وضعیت موجود منابع و مصارف شعبه را بررسی کرد و در ادامه از مسئولان شعبه خواستار ارائه خدمات بهینه به مشتریان شد.

ناصر شاهباز در بازدید از این شعبه در دوایر مختلف حضور یافت و مسائل، وضعیت و عملکرد خدمات نوین شعبه را نیز بررسی و راهکارهای لازم را ارائه و همچنین از عملکرد و اقدامات مهم و مطلوب شعبه در زمینه جذب منابع، تقدیر کرد.

عضو هیات مدیره بانک ملی ایران با تاکید بر ارائه تسهیلات ارزی و ریالی، گشایش اعتبارات اسنادی داخلی و خارجی و انواع خدمات بانکداری به واحد های صنعتی و تولیدی بزرگ در شعبه، خواستار حمایت از واحدهای تولیدی کوچک و متوسط شد .

وی در این بازدید گفت: توجه به پرداخت تسهیلات در شعب بانک، زمینه ارتقای خدمات به مشتریان و مراجعه کنندگان را افزایش می دهد و می‌تواند ابزاری برای تعامل، جذب مشتریان و یک فرصت جهت سودآوری بیشتر باشد.

شاهباز در ادامه با اشاره به اهمیت رضایت مشتریان در واحدهای بانک بر توجه به سودآوری به عنوان یکی از مهم ترین سیاست های مالی تاکید کرد.

 عبداله جلالی رئیس شعبه فردوسی نیز در این دیدار، گزارشی از عملکرد شعبه ارائه کرد.

 

تاکید اعضای هیات مدیره بانک ملی ایران بر افزایش سودآوری و جذب منابع شعب

اعضای هیات مدیره بانک ملی ایران در بازدید از شعبه مرکزی این بانک، بر افزایش سودآوری و جذب منابع شعب به ویژه شعب مستقل تاکید کردند.

برات کریمی و ناصر شاهباز از اعضای هیات مدیره بانک به شعبه مرکزی رفته و ضمن گفت و گوی صمیمانه با مدیران و کارکنان شعبه، از بخش های مختلف آن نیز بازدید کردند.

همچنین در جریان این بازدید برات کریمی در نشست با مدیران شعب مستقل بانک با تاکید بر اینکه این شعب در سود و زیان بانک بسیار اثرگذار هستند، گفت: در مقطعی از زمان چهار شعبه مستقل بانک حدود 35 درصد از میزان سودآوری و درآمدزایی را به خود اختصاص داده بودند و از این رو این شعب بسیار بااهمیت می باشند.

وی تصریح کرد: اکنون 11 شعبه مستقل در بانک فعال است که با توجه به بالا بودن ظرفیت برخی شعب ممتاز، احتمال تبدیل این شعب به شعب مستقل نیز وجود دارد.

معاون شعب بانک با تاکید بر اینکه شعب مستقل می توانند نقش بانکداری شرکتی را ایفا کنند، اظهار کرد: بانک ملی ایران سال های سال است که به بانکداری شرکتی ورود کرده و درواقع همان شعب مستقل هستند و می توانند در بخش اعتبارات ریالی و ارزی و افزایش سودآوری بانک نقش اثرگذاری را ایفا کنند.

کریمی خاطر نشان کرد: باید درآمدها با مصارف و هزینه ها همخوانی داشته باشد و از این رو می طلبد تا همه در جهت افزایش درآمد و سودآوری و اعتلای نام بانک ملی ایران گام برداریم.

ناصر شاهباز دیگر عضو هیات مدیره بانک نیز در این نشست با تاکید بر اینکه همکاران با مدیریت صحیح هزینه ها و درآمدها می توانند بانک را در رسیدن به اهداف یاری کنند، گفت: افزایش سود آوری مهم ترین سیاست مالی بانک است و مدیریت هزینه و انضباط مالی در افزایش منابع بانکی تاثیر بسزایی دارد.

وی با اشاره به اهمیت توجه مسئولان واحدها به مقوله سود و زیان تصریح کرد: همکاران باید به افزایش درآمدهای کارمزدی، افزایش نرخ موثر تسهیلات و کاهش میزان مطالبات معوق به عنوان عواملی مهم در این راستا توجه ویژه داشته باشند.

معاون مالی بانک ادامه داد: همچنین تبدیل دارایی های غیر مولد و راکد به مولد از جمله سیاست های محوری بانک ملی ایران است.

شاهباز  تاکید کرد: مدیریت هزینه و انضباط مالی در افزایش یا کاهش منابع بانکی تاثیر بسزایی دارد و باید در این راستا علاوه بر برنامه ریزی های بلند مدت، برنامه ریزی کوتاه مدت نیز صورت گیرد.‌

در پایان این نشست، روسای شعب مستقل بانک ضمن ارایه گزارشی از عملکرد شعب، به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خود پرداختند.

 

وزیر اقتصاد خبر داد: بررسی حذف چهار صفر پول ملی در دولت

وزیر اقتصاد از بررسی پیشنهاد بانک مرکزی در زمینه حذف چهار صفر از پول ملی در هیات وزیران خبر داد.

دکتر فرهاد دژپسند درباره حذف چهار صفر از پول ملی، بیان داشت: پیشنهاد بانک مرکزی در این خصوص، به هیات دولت ارسال شده که در صورت تصویب به مجلس فرستاده می شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه موضوع حذف چهار صفر از پول ملی باید در یک فضای آرام و بدون هیچگونه فضاسازی مورد بحث قرار گیرد، گفت: تجربه های مختلف موفق و ناموفقی در حوزه  حذف صفر از پول ملی  وجود دارد که باید تحلیل شود و عوامل موفقیت و عدم موفقیت احصاء و با شرایط کشور تطبیق داده شود.

وی افزود: در ادامه باید دید که در شرایط کنونی کشور این اقدام منتهی به یک تحول اساسی در کشور می شود یا خیر و سپس در این باره تصمیم گیری شود.

وی با اشاره به موضوع خرید مجتمع گوشت اردبیل توسط رییس فعلی سازمان خصوصی سازی ادامه داد: پوری حسینی در مقام رییس سازمان خصوصی معامله مجتمع گوشت اردبیل را انجام نداده و این معامله پیش از تصدی ایشان به این عنوان صورت گرفته است.

دژپسند تاکید کرد: موضوع مهم این است که آیا در فرآیند واگذاری این مجتمع به پوری حسینی، قانون رعایت شده یا خیر که در این خصوص از حراست وزارت امور اقتصادی و دارایی درخواست شده این موضوع را مورد بررسی قرار دهند.

وی تصریح کرد: البته در این موضوع که تعارض منافعی وجود نداشته، شکی نیست، چرا که وی در آن زمان مسئولیتی نداشته اما این موضوع که آیا تمام موارد قانون رعایت شده یا خیر؟ در دست بررسی است.

وی با اشاره به اینکه دادستان اردبیل نیز عنوان کرده که موضوع پرونده مجتمع گوشت اردبیل در دست بررسی است، افزود: بدهی پوری حسینی هنوز قطعی نشده و اگر قطعی شده بود حکم صادر می شد، لذا نمی توان آنچه را که در مرحله رسیدگی بوده به عنوان اتهام اعلام جرم بیان کرد.

عضو کابینه دولت دوازدهم ادامه داد: در آیین نامه پیش بینی شده اگر تا دو قسط تاخیر اتفاق بیفتد ایرادی وجود ندارد، اما درباره بیش از دو قسط تاخیر، تعهداتی وجود دارد که می توان اختیارات را به سازمان خصوصی سازی داد تا به این موضوع عمل کند.

وی در پاسخ به اینکه آیا با استعفای رییس سازمان خصوصی سازی موافقت شده یا خیر؟ تصریح کرد: آقای پوری حسینی استعفا را تکذیب کرده و همچنین از سمت خود برکنار نشده است.

دژپسند در خصوص آخرین وضعیت واگذاری تیم های استقلال و پرسپولیس به بخش خصوصی نیز گفت: دولت موضوع این واگذاری را تصویب کرده و هیات واگذاری باید تشکیل شود تا بتوان شرایط را تعیین و سپس اقدامات لازم را انجام داد.

وی با بیان اینکه دو باشگاه بزرگ ورزشی شرایطی دارند که واگذاری آنها باید همراه با در نظر گرفتن الزاماتی باشد، ادامه داد: پایه واگذاری باید کارشناسی و در هیات بررسی شود.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص آخرین وضعیت ارز در بازار، گفت: بر اساس عوامل بنیادینی که برای تعیین نرخ ارز وجود دارد، نرخ ارز باید روند کاهشی را طی کند چرا که با بخشنامه اخیر بانک مرکزی، عوامل افزایش عرضه فراهم شده و این بخشنامه در کارگروهی متشکل از پنج عضو دولت و با همکاری اتاق بازرگانی نهایی شده است.

وی با بیان اینکه سیاست های طراحی شده در خصوص تقاضا مبنی بر تقاضای کنترل شده است، تصریح کرد: هیچگونه عوامل اداری، نرخ ارز را سرکوب نمی کند.

وی یادآور شد: بانک مرکزی در بازار سنا دخالت می کند و در برنامه ششم توسعه نظام ارزی که برای کشور تعیین شده نظام ارزی شناور مدیریت شده است که در این نظام ارزی به بانک مرکزی اجازه داده شده است، اگر نرخ ارز از رقمی بیشتر افزایش یا کاهش یابد این بانک بتواند در بازار مداخله کند.

دژپسند با بیان اینکه شرایط طبیعی، نیاز بازار به مداخله بانک مرکزی را کمتر ایجاب می کند، ادامه داد: فنری در بازار ارز وجود ندارد که بخواهد باز شود، اما عوامل بیرونی که دشمن اعمال می کند نباید آثار سویی در رفتار اقتصادی تجار ایجاد کند.

 وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: باید از ارزش پول ملی به عنوان هویت ملی دفاع کرد چرا که عوامل بنیادین به سمت و سوی افزایش قیمت ارز نیست.

 

عضو هیات مدیره بانک تاکید کرد: نقش اثرگذار بانک ملی ایران در شکوفایی اقتصادی کشور

عضو هیات مدیره بانک ملی ایران با تاکید بر اینکه عملکرد بانک در عرصه های مختلف باید به جامعه آرامش و ثبات هدیه کند، گفت: هیچ جامعه ای به ثبات و استمرار نمی رسد مگر آنکه مشکلات اقتصادی مردم رفع شود و عملکرد ما در بانک ملی ایران به طور مستقیم و غیر مستقیم در شکوفایی اقتصادی اثرگذار بوده و این امر مسئولیت ما را دو چندان می کند.

مسعود خاتونی در همایش هم اندیشی بهبود عملکرد حوزه های مستقر در استان تهران که با حضور اصلان کریمی مدیر امور شعب تهران، روسای ادارات امور شعب تهران و روسای حوزه ها در سالن همایش اداره امور شعب مرکزی تهران برگزار شد، با بیان اینکه روسای حوزه های بانک باید دارای استراتژی ویژه در حوزه کاری خود باشند، افزود: یک رییس و مدیر باید با حوزه جغرافیایی خود آشنایی داشته باشد و به عنوان یک بازاریاب مطلع و آگاه تمامی منطقه را شناسایی کند. ضمن اینکه باید به واحدهای زیرمجموعه خود مشاوره فنی داده و یار و بازوی توانمندی برای اداره امور و شعبه باشد.

وی ادامه داد: روسای حوزه ها به عنوان مدیران ارشد بانک باید با مطالعه و بینش اقتصادی هرچه بیشتر، در واحدهای تابعه خود اطمینان بخش و اعتماد ساز بوده و در رسیدن به اهداف عالی بانک بهترین راهنما برای بخش های زیر مجموعه خود باشند.

معاون فناوری اطلاعات و شبکه ارتباطات بانک ملی ایران تصریح کرد: روسای حوزه ها باید نظم و انضباط، کنترل ، هدایت و پشتیبانی واحدها را مورد نظر قرار داده و امید می رود تا پایان سال، عملکرد مناسب و قابل قبولی از خود ارائه کنند.

در ادامه این همایش مدیر امور شعب تهران بانک ملی ایران نیز با اشاره به ساختار حوزه و فلسفه وجودی و شکل گیری آن و همچنین جایگاه روسای حوزه ها گفت: اگر تصمیم بر تغییر در زیرمجموعه و سازمان داشته باشیم، ابتدا باید این تغییر را از خود شروع کنیم.

اصلان کریمی اظهار کرد: حوزه ها باید فاصله میان شعبه و ادارات امور و ستاد را پرکنند و مسئولان حوزه نیز با شفاف سازی و صداقت ، مشکلات را پیگیری کنند.

وی خاطر نشان کرد: همچنین مسئولان حوزه بانک باید پاسخگو و مطالبه گر باشند و چنان عمل کنند که تا پایان سال با جذب منابع ارزان قیمت و وصول مطالبات یاری گر بانک باشند.

در پایان روسای حوزه ها به بیان نظرات و پیشنهادهای خود پرداختند.

همچنین در حاشیه همایش ،خاتونی از شعبه میدان هفت تیر بانک بازدید و ضمن گفت و گو با کارکنان شعبه، راهکارهایی را جهت بهبود روند امور ارائه کرد.

 

تاکید عضو هیات مدیره بانک ملی ایران بر لزوم استقرار هر چه سریعتر سامانه جامع تسهیلات

تاکید عضو هیات مدیره بانک ملی ایران بر لزوم استقرار هر چه سریعتر سامانه جامع تسهیلات عضو هیات مدیره بانک ملی ایران بر لزوم استقرار هر چه سریعتر سامانه جامع تسهیلات تاکید کرد.

محمود شایان در جریان بازدید از شرکت داده ورزی سداد با اشاره به نقش مهم بانک کارگشایی و صندوق قرض الحسنه پس انداز در کمک به عموم مردم، فراهم‌ کردن سامانه های مورد نیاز این واحدها را گامی مهم در ارائه سریع خدمات به مشتریان عنوان کرد.

وی همچنین از تلاش های شرکت داده ورزی سداد برای ایجاد سامانه هایی در جهت بهبود ارائه خدمات به مشتریان قدردانی کرد.

حمید رضا مختاریان مدیرعامل شرکت داده‌ورزی سداد نیز با اشاره به اجرای آزمایشی سامانه جامع تسهیلات در شعب پایلوت، ابراز امیدواری کرد با همکاری نزدیک این شرکت و کارشناسان بانک، سامانه به سرعت در سایر شعب پیاده سازی شود.

وی همچنین از راه اندازی برنامه تحت وب مورد نیاز بانک کارگشایی در آینده نزدیک خبر داد.

 

درخشش بانک ملّی ایران در چهارمین جشنواره تبلیغات ایران

بانک ملی ایران برای طراحی و معرفی «اپلیکیشن بله» درجه «فاخر» چهارمین جشنواره تبلیغات ایران را از آن خود کرد.

در گواهی این جشنواره که به امضای رئیس و دبیر هیات داوران آن رسیده، اعلام شده که دیپلم افتخار و جایزه کریستال چهارمین جشنواره تبلیغات ایران به اثر ارسالی بانک که «در خور تقدیر» و از لحاظ کیفی «فاخر» بوده، رسیده است.

همچنین تاکید شده که این گواهی به معنای «درجه فاخر» اثر تبلیغاتی بانک ملی ایران و نشانگر کسب رتبه سوم در بخش «تبلیغات دیجیتال» شاخه «ویدئوی تبلیغاتی» در این جشنواره است.

همچنین هیات داوران این جشنواره، بانک ملی ایران را در بخش طراحی گرافیکی شاخه «پوستر» برای طراحی و اجرای «پوستر تبلیغاتی طرح 60» شایسته دریافت «لوح سپاس و شاهین طلایی» دانست.

 

عملکرد مطلوب بانک ملی ایران در تخصیص منابع صندوق توسعه ملی

صندوق توسعه ملی گزارشی درباره نحوه عملکرد بانک های عامل منتشر کرده که نشان دهنده عملکرد مطلوب بانک ملی ایران در این حوزه است.

میزان قراردادهای عاملیت پرداخت تسهیلات ارزی دارای اعتبار در نیمه اول امسال منعقد شده میان صندوق توسعه ملی و بانک ملی ایران یک میلیارد دلار بوده است.

سهم بانک ملی ایران از توزیع بانکی و بخشی طرح های اعلام وصول شده در همین دوره زمانی 369 میلیون دلار و سهم آن از توزیع بانکی و بخشی طرح های مسدود شده 675 میلیون دلار اعلام شده است.

سهم بانک ملی ایران از طرح های اعلام وصول شده و مسدود شده از محل منابع صندوق توسعه ملی از ابتدای تاسیس آن تا پایان شهریور سال جاری 960 میلیون دلار بوده که تا کنون 937 میلیون دلار آن مسدود شده است.

همچنین از سال 1390 تا پایان نیمه اول امسال، بیش از 8.5 میلیارد دلار قرارداد عاملیت ارزی میان بانک ملی ایران و صندوق توسعه ملی منعقد شده است.

 

زورخانه بانک ملی ایران میزبان علاقه مندان به آیین پهلوانی

زورخانه بانک ملی ایران میزبان علاقه مندان به آیین پهلوانی زورخانه بانک ملی ایران به مناسبت سالروز درگذشت جهان پهلوان غلامرضا تختی میزبان علاقه مندان به آیین پهلوانی بود.

در سالروز درگذشت جهان پهلوان تختی، تور زورخانه گردی (گود مقدس) با نگاهی به پیشینه آیین پهلوانی با همکاری مشترک بانک ملی ایران و سفرنویس برگزار شد.

بازدید از زورخانه بانک ملی ایران با معماری محسن فروغی و سنگ نگاری ابوالحسن صدیقی از جمله برنامه‌های این رویداد بود.

از قدیمی ترین ساختمان های زورخانه ای در ایران، ساختمان زورخانه بانک ملی ایران است. این ساختمان در سال 1325 ساخته و در سال 1327 افتتاح شد.

 

تجمیع 12 اداره کل در ساختمان جدید ادارات مرکزی بانک ملّی ایران

مدیرعامل بانک ملی ایران از تجمیع 12 اداره کل این بانک در ساختمان جدید ادارات مرکزی - فردوسی- خبر داد و گفت: با این اقدام ضمن کاهش هزینه‌های رفت و آمد و کاهش اتلاف زمان، ساختمان‌های فعلی این ادارات کل برای فروش آزاد خواهند شد.

دکتر محمد رضا حسین زاده که از ساختمان جدید ادارات مرکزی بانک موسوم به ساختمان فردوسی بازدید می کرد، با اشاره به اینکه کار احداث و بازسازی این ساختمان از چندین سال پیش توسط پیمانکاران گریدیک با طراحی مدرن به اتمام رسیده است، ادامه داد: در ساختمان فردوسی آخرین تکنولوژی‌ها به کار گرفته شده و می توان گفت که یک ساختمان هوشمند است.

وی اظهار کرد: نوع چیدمان ادارات کل در داخل این ساختمان، کاملاً متفاوت با روش‌های قبلی است و باعث کاهش هزینه‌های قابل توجهی خواهد شد.

مدیرعامل بانک ملی ایران همچنین در بازدید از ادارات کل اعتبارات، بررسی طرح ها و مدیریت و فروش اموال تملیکی و مازاد بانک که اخیرا در این ساختمان مستقر شده‌اند، گفت: مطابق برنامه‌ریزی انجام شده، حداقل 12 اداره کل بانک که در شهر تهران پراکنده شده بودند، در این ساختمان استقرار خواهند یافت و در نتیجه خواهیم توانست بخشی از املاک مازاد را به این طریق به فروش برسانیم.

وی ضمن تقدیر از معاونت پشتیبانی و ادارات کل مهندسی و املاک و کارپردازی که کار اتمام این پروژه را به عهده داشتند، یادآور شد: با استقرار ادارات کل در این ساختمان، فرهنگ جدیدی در نوع چیدمان و نحوه خدمات دهی، معرفی و کاهش قابل توجهی در هزینه‌های اداری ایجاد خواهد شد.

این ساختمان از یک سالن همایش مدرن نیز برخوردار است و از این به بعد همایش‌های بانک در آن برگزار خواهد شد.

در این بازدید، عباس شفیعی معاون پشتیبانی و تنی چند از روسای ادارات ستادی، مدیرعامل بانک ملی ایران را همراهی می کردند.

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
دیدگاه: