بسته خبری بانک ملّی ایران در هفته نخست آذرماه

در هفته ای که گذشت، پرداخت سه هزار میلیارد ریالی تسهیلات به بنگاه های کوچک و متوسط اقتصادی، تعیین تکلیف 301 مورد از املاک مازاد در هفت ماه ابتدای امسال و واریز جوایز برندگان قرعه کشی حساب های قرض الحسنه پس انداز از اخبار مهم بانک ملی ایران بود.

  • ۱۳۹۷/۰۹/۰۸ ۰۹:۰۰:۰۰
  • 1100


پرداخت 32 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه رفع احتیاجات ضروری توسط بانک ملی ایران

بانک ملی ایران در راستای سیاست های اعتباری خود و به منظور رفع احتیاجات ضروری جامعه از طریق پرداخت تسهیلات قرض الحسنه، اقدام به پرداخت بیش از 32 هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه رفع احتیاجات ضروری در هفت ماه ابتدای امسال کرده است.

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، این بانک از ابتدای سال جاری تا پایان مهرماه تعداد 32 هزار و 480 فقره تسهیلات قرض الحسنه رفع احتیاجات ضروری تخصیص داده است که ارزش ریالی آن به 959 میلیارد و 72 میلیون ریال می رسد.

همچنین این بانک 223 فقره تسهیلات تعمیر مسکن به ارزش هفت میلیارد و 105 میلیون ریال به متقاضیان در مدت مذکور پرداخت کرده است.

تخصیص تسهیلات قرض الحسنه خود اشتغالی و مشاغل خانگی از دیگر سیاست های اعتباری بانک ملی ایران بوده به طوری که در هفت ماه ابتدای امسال، 17 هزار و 418 فقره تسهیلات خود اشتغالی و شش هزار و 826 فقره تسهیلات مشاغل خانگی مجموعا به ارزش سه هزار و 609 میلیارد و 772 میلیون ریال تخصیص داده شده است.

طی مدت مذکور، 277 هزار و 206 فقره تسهیلات قرض الحسنه کارگشایی نیز به ارزش دو هزار و 764 میلیارد و 455 میلیون ریال پرداخت شده است.


تعیین تکلیف 301 مورد از املاک مازاد بانک ملّی ایران در هفت ماه ابتدای امسال

بانک ملّی ایران در هفت ماه ابتدای سال جاری تعداد 301 مورد از املاک و شرکت های مازاد تملیکی خود را تعیین تکلیف کرده است.

در مدت مذکور تعداد 123 مورد مزایده از سوی این بانک در راستای اجرای سیاست های خروج از بنگاه داری بانک ها، برگزار شد که 237 مورد از املاک بانک در این مزایده ها به فروش رسیده اند.

همچنین 33 مورد از املاک از طریق مذاکره و 31 مورد از طریق اقاله تعیین تکلیف شدند که ارزش ریالی این املاک در مجموع به بیش از دو هزار و 530 میلیارد و 457 میلیون ریال می رسد.

لازم به ذکر است، این واگذاری ها با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخلی و همچنین تاکید دولت و در راستای اجرای قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور صورت گرفته و طی سه سال 94، 95 و 96 نیز تعداد 661 مورد از املاک مازاد بانک از طریق512 مزایده فروخته شده است که ارزش آن به پنج هزار و 609 میلیارد و 903 میلیون ریال می رسد.

این بانک با تشکیل کارگروه ویژه واگذاری، به طور جد فروش و واگذاری سهام شرکت های تحت پوشش و املاک مازاد ملکی و تملیکی خود را در دستور کار دارد و اکنون در بخش فروش املاک مازاد و تملیکی رتبه نخست نظام بانکی را داراست.


انجام اقدامات مشتری محور در شعب بانک ملی ایران

انجام اقدامات مشتری محور در شعب بانک ملی ایران عضو هیات مدیره و معاون شعب بانک ملی ایران با تاکید بر اینکه شعب بانک ها اولین حلقه اتصال مشتریان با بانک هستند، گفت: بانک ملی ایران به عنوان یکی از پیشگامان صنعت بانکداری همواره مورد اقبال اقشار مختلف مردم بوده و در کنار عرق ملی و تعصب مردم به استفاده از خدمات بانک های ایرانی، رفتارهای ممتاز مدیران و کارکنان بانک با مشتریان نیز نقش چشمگیری در این موضوع داشته است.

 برات کریمی در گفت و گو با روابط عمومی بانک ملی ایران با بیان اینکه مردم، کارکنان این بانک را امین خود دانسته و در بسیاری از مسائل خود به عنوان افرادی کاردان و دلسوز با آنها مشورت می کنند، افزود: دقت و نظم و سرعت عمل در انجام امور مشتریان، تحمل فشار کاری توام با حسن خلق در مواجه با خواسته های مشتریان، ابتکار عمل در ارائه محصولات و خدمات مورد نیازکسب و کارها در سطح داخلی و بین المللی و تسهیل تعاملات تجاری آنها از جمله اقدامات زمینه ساز این جایگاه برای بانک ملی ایران و کارکنان آن در جامعه بوده است.

وی با تاکید بر اینکه مشتری در بانک ملی ایران همواره محور اصلی فعالیت های مدیران و کارکنان است، اظهار کرد: آسودگی خیال مشتری و رضایتمندی وی،  هدف نهایی برنامه ریزی ها و تلاش های مدیریت بانک است. ضمن اینکه توجه کارکنان به نیازها و خواسته های مشتریان در تعاملات روزانه و لزوم پاسخگویی شفاف، به موقع و کامل به آنها و همچنین دقت نظر در ارتقای سطح رفتاری کارکنان در شعب بانک، دغدغه خاطر و مورد تاکید همیشگی مدیریت عالی بانک است.

به گفته این عضو هیات مدیره بانک ملی ایران، راه اندازی سامانه تکریم ارباب رجوع در شعب بانک و نظرسنجی از مشتریان، برگزاری دوره های آموزش رفتاری و مشتری مداری، تدوین منشور اخلاقی با تاکید بر مسئولیت پذیری، تکریم مشتریان، سرعت و دقت در ارائه خدمات، آراستگی کارکنان، ضرورت کسب رضایت مشتری و الزام کارکنان به رعایت آن، توجه به نقش نیروی انسانی و افزایش امکانات رفاهی، خدمات درمانی، طرح های تشویقی، امنیت شغلی و ... برای حفظ و صیانت از جسم و روح کارکنان، انجام نظر سنجی های دوره ای از مشتریان در قالب طرح های سنجش افکار و بررسی مستمر و دقیق نیازها و خواسته های آنها، رسیدگی سریع واحد های بازرسی در ادارات امور و اداره کل مربوطه به شکایات مشتریان، طراحی فضای عمومی و سالن مشتریان شعب متناسب با شان آن ها، راه اندازی واحد اکانت آفیسر، CRM و ... برخی از اقداماتی است که بانک به منظور ارج نهادن به مقام مشتریان انجام می شود.

کریمی بیان کرد: در مقوله نیروی انسانی نیز، بانک ملی ایران با اعتقاد به اینکه دارایی های ثابت به هیچ عنوان ضامن موفقیت سازمان نبوده، بلکه سرمایه های فکری موثر و نیروی انسانی کارا و کارآمد، مهمترین رکن و سرمایه برای رشد و توسعه بانک هستند، اقدام به برنامه ریزی جهت افزایش توانمندی ها و انگیزه کارکنان کرده است.

وی تاکید کرد: بر این اساس سعی شد تا نیازهای مبتنی بر امکانات رفاهی و خدمات درمانی، طرح های تشویقی، تناسب و طراحی شغل(غنی سازی و توسعه شغل)، فراهم کردن زمینه رشد و پیشرفت کارکنان، آموزش و مواردی از این قبیل مجدداً مورد بررسی و در صورت نیاز اصلاح شوند. از سوی دیگر با توجه به اینکه کارکنان شعب به عنوان جبهه اول کاری بانک در ارتباط مستقیم با مشتریان هستند، تمهیداتی برای افزایش مهارت های ارتباطی در مواجهه با مشتریان و معرفی و ارائه خدمات با استفاده از طرح های آموزش حین خدمت، اندیشیده شده یا در حال اجراست.

کریمی خاطر نشان کرد: بدیهی است نتایج حاصل از این برنامه ها ضمن افزایش رضایت مشتریان و ارتقای جایگاه رفیع بانک، موجب افزایش سرانه درآمد شعب و سرانه درآمد عملیاتی بانک خواهد شد.


پرداخت سه هزار میلیارد ریال تسهیلات بانک ملی ایران به بنگاه های کوچک و متوسط اقتصادی

بانک ملی ایران در راستای حمایت از کسب و کار بنگاه های اقتصادی، بیش از سه هزار میلیارد ریال تسهیلات در هفت ماه ابتدای سال جاری به بنگاه های کوچک و متوسط پرداخت کرده است.

بر این اساس در مدت مذکور 289 بنگاه اقتصادی کوچک و متوسط بالغ بر سه هزار و 202 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند.

همچنین این بانک تعداد 805 فقره تسهیلات به مبلغ بیش از دو هزار و 880 میلیارد ریال طی هفت ماه ابتدای سال جاری در برنامه اشتغال فراگیر تبصره 18 قانون بودجه سال 1396 کشور با هدف افزایش اشتغال پرداخت کرده است.

در مدت مذکور همچنین بانک ملی ایران تعداد 24 فقره تسهیلات ارزی و ریالی از محل صندوق توسعه ملی و منابع داخلی خود به ارزش 192 میلیون و 332 هزار دلار و 25 هزار و 808 میلیارد ریال در حوزه های انتقال آب، خرید کشتی، احداث راه آهن، نیروگاه و هتل و گازرسانی به شهرها و روستاها و... مصوب کرده است.


اطلاعیه مهم بانک ملی ایران درباره اختلال موقت خدمات الکترونیک در روز جمعه

بانک ملی ایران در اطلاعیه ای اعلام کرد: عملکرد کارت های صادره، خدمات مبتنی بر کارت، سامانه های بام و بله و سایر تجهیزات بانکداری الکترونیک این بانک، روز جمعه نه آذر ماه جاری به دلیل ارتقای سوییچ کارت بانک با اختلال موقت مواجه خواهد شد.

 بانک ملی ایران در این اطلاعیه ضمن پوزش از مشتریان ارجمند این بانک تاکید کرد: این اختلال موقت از ابتدای بامداد روز جمعه نه آذر ماه جاری به مدت هشت ساعت خواهد بود، هر چند تلاش بر این است که این مدت کوتاه تر شود.

مسافران سفرهای خارجی که در بازه زمانی مذکور برنامه سفر دارند، مناسب است برای جلوگیری از بروز مشکلات در پرداخت عوارض خروج از کشور، قبل از این زمان و از طریق روش های حضوری و غیرحضوری عوارض خود را پرداخت کنند.


واریز جوایز برندگان قرعه کشی حساب های قرض الحسنه پس انداز بانک ملی ایران

جوایز برندگان سی و نهمین مرحله قرعه کشی جوایز حساب های قرض الحسنه پس انداز بانک ملی ایران به حسابشان واریز شد.

در پی برگزاری قرعه کشی و مشخص شدن نام برندگان، شب گذشته جوایز به حساب های قرض الحسنه پس انداز مشتریان واریز شد.

90 جایزه یک میلیارد ریالی کمک هزینه خرید مسکن، جایزه بزرگ این دوره از قرعه کشی بود.

290 کمک هزینه خرید خودروی داخلی هر یک به مبلغ 500 میلیون ریال، 390 کمک هزینه خرید کالای ایرانی هر یک به مبلغ 200 میلیون ریال، 890 کمک هزینه ازدواج هر یک به مبلغ 150 میلیون ریال، 1090 کمک هزینه تحصیلی هر کدام به مبلغ 25 میلیون ریال، 1090 کمک هزینه خرید صنایع دستی هر کدام به مبلغ 5 میلیون ریال و 711 هزار و 90 جایزه نقدی 800 هزار ریالی بخشی دیگر از این جوایز بود.

در سی و نهمین مرحله قرعه کشی جوایز حساب های قرض الحسنه پس انداز بانک ملی ایران در مجموع جوایزی به ارزش یک هزار و 48 میلیارد ریال در نظر گرفته شد.


اختتامیه جشنواره زیر چتر صلح با حمایت بانک ملی ایران برگزار شد

جشنواره نقاشی "زیر چتر صلح" که به همت کمیته زنان و کودکان انجمن علمی مطالعات صلح ایران و با مشارکت کمیسیون ملی یونسکو- ایران و حمایت کانون جوانه های بانک ملی ایران برگزار شده بود، به پایان رسید.

مراسم اختتامیه این جشنواره با حضور کودکان، نمایندگان یونسکو، کارشناسان و هنرمندان، در مجتمع فرهنگی- تفریحی اُپارک برگزار شد.

در این جشنواره کودکان ایرانی، تصویر ذهنی خود از صلح را بر روی کاغذ آوردند.

در ابتدای مراسم اختتامیه جشنواره نیز دکتر مجتبی مقصودی رییس انجمن علمی مطالعات صلح ایران ضمن خوش‌آمدگویی به مهمانان، از اهداف و انگیزه‌های برگزاری جشنواره گفت.

گروه نمایشی "نوشخند" نیز در ادامه برنامه به اجرای نمایش "زمین مهربانی" با موضوع صلح و محیط زیست پرداخت.

همچنین به منظور اشاعه فرهنگ صلح و مدارا "محمد سلوکی" مجری و بازیگر صدا و سیما و همچنین "مجید انصاری" هنرمند بین المللی به عنوان سفیران "صلح و کودک" انجمن معرفی شدند.

در پایان جشنواره، هدایایی از طرف کانون جوانه های بانک ملی ایران به کودکان شرکت کننده در مسابقه و مهمانان ویژه این مراسم اهدا شد.


تکذیب خبر قطع ارتباط شعبه هامبورگ بانک ملی ایران

بانک ملی ایران خبر قطع تلفن و اینترنت شعبه این بانک در هامبورگ را تکذیب کرد.

در پی انتشار خبری در فضای مجازی به نقل از یک روزنامه آلمانی مبنی بر قطع تلفن و اینترنت شعبه بانک ملی ایران در هامبورگ، مشخص شد این خبر از اساس کذب است.

در حال حاضر ارتباط تلفنی و اینترنتی همه واحدهای خارج از کشور بانک ملی ایران برقرار است.


برگزاری مراسم گرامی داشت هفته بسیج در بانک ملّی ایران

فرارسیدن هفته بسیج با برگزاری مراسمی در بانک ملّی ایران گرامی داشته شد.

 دکتر علی قاسمی استاد دانشگاه امام حسین (ع) در این مراسم که با حضور جمعی از کارکنان بسیجی بانک برگزار شد با بیان این که آمریکا یک جنگ اقتصادی را علیه کشورمان کلید زده است، به تشریح مولفه های این جنگ پرداخت.

وی با اشاره به این که تحریم، یکی از مشخص ترین پارامترهای این جنگ است، گفت: تحریم های اولیه اعمال شده علیه کشورمان در خود آمریکا پیاده سازی شده و این در حالی است که حجم تجارت ایران و آمریکا بیش از 200 میلیون دلار نیست.

قاسمی با بیان این که اخلال یا خرابکاری و نیز دامپینگ و ارزان فروشی، از مولفه های دیگر جنگ اقتصادی است، خاطرنشان کرد: اعمال تعرفه خاص و سنگین علیه کالاهای صادراتی به آمریکا نمونه دیگری از این اقدامات است، به طوری که هم اکنون این روش علیه کشور چین به شدت اعمال شده است.

این مدرس دانشگاه تاکید کرد: نفوذ در حوزه تصمیم گیری و تصمیم سازی و نیز ایجاد جنگ تجاری و ارزی، از دیگر روش هایی است که آمریکا می تواند علیه کشورها از جمله ایران در نظر بگیرد.

وی با بیان این که مردم باید در مقابل این اقدامات هوشیار باشند، اظهار کرد: به تعبیر خود آمریکایی ها، اگر ایران چند ماه در برابر این تحریم های شدید دوام بیاورد، اثر تحریم از بین خواهد رفت و آمریکا شکست خواهد خورد.

سخنران مراسم گرامی داشت هفته بسیج در بانک ملّی ایران با اشاره به این که جمهوری اسلامی در بسیاری ابعاد مانند تشکیل بسیج، توان موشکی و انرژی هسته ای تحت تاثیر تحریم ها به خودکفایی رسیده و توانسته مدل ویژه خود را طراحی و اجرا کند، ادامه داد: ما باید در حوزه اقتصادی هم به چنین مدلی دست پیدا کنیم تا برای همیشه دشمنان را ناامید کنیم.

در پایان این مراسم با حضور هادی سالار خیلی مدیر امور طرح و برنامه، حسین صابری رئیس اداره حفاظت فیزیکی و فنی، محمد رضایی رئیس اداره کل سرمایه انسانی، معقول رئیس اداره کل حراست و محمدشهرام اخلاق دوست رییس اداره کل حفاظت اسناد، رایانه و شرکتهای بانک ملّی ایران از نفرات برتر بسیجی اداره کل حفاظت فیزیکی و فنی بانک تقدیر شد.


کلنگ زنی سه باب مدرسه در استان خوزستان با مشارکت بانک ملی ایران

آیین کلنگ زنی احداث سه مدرسه در استان خوزستان با حضور مسئولان بانک ملی ایران، نماینده خرمشهر در مجلس شورای اسلامی، فرماندار خرمشهر و مسئولان نوسازی مدارس و آموزش و پرورش استان برگزار شد.

در این مراسم سعید طاهری رئیس اداره امور شعب استان خوزستان بانک اظهار کرد: بانک ملی ایران در راستای مسئولیت های اجتماعی خود که علاوه بر ارائه خدمات پولی و مالی در سطح جامعه انجام می شود،با تامین مبلغ شش میلیارد ریال در احداث این مدارس که در شهرهای خرمشهر، اروند کنار و بخش رفیع سوسنگرد کلنگ زنی گردید، مشارکت کرده است.

وی همچنین با قدردانی از صاحبان حساب قرض الحسنه که با ایجاد منابع قرض الحسنه در بانک، مشارکت هر چه بیشتر را در امور عام المنفعه موجب می شوند، عموم مردم را به شرکت در این امر حسنه دعوت کرد.

در حاشیه این مراسم محمود خادمیان رییس صندوق پس انداز ملی ایران نیز در دیدار با فرماندار ویژه خرمشهر و نماینده مجلس این شهر اظهار کرد: بانک ملی ایران با اقدامات خیرخواهانه و عام المنفعه در استان خوزستان امیدوار است بتواند سهمی هر چند کوچک در محرومیت زدایی از این استان زر خیز را داشته باشد.

همچنین ولی الله حیاتی فرماندار ویژه خرمشهر و عبدالله سامری نماینده خرمشهر در  مجلس شورای اسلامی نیز از اقدامات مشارکتی بانک ملی ایران در سطح شهر خرمشهر و استان خوزستان قدردانی کردند.


واکنش بانک ملی ایران به خبر دفتر خزانه داری آمریکا

بانک ملی ایران با صدور اطلاعیه ای نسبت به خبر منتشر شده توسط دفتر کنترل دارایی های خارجی خزانه داری آمریکا و بازنشرهای بعدی در فضای مجازی، درخصوص قرار گرفتن نام بانک ملی ایران در فهرست تحریم های دولت آمریکا، واکنش نشان داد.

در این اطلاعیه آمده است: فعالیت واحدهای بانک ملی ایران در کشورهای منطقه و سایر نقاط دنیا بر اساس قوانین تجارت بین الملل و مقررات کشورهای محل استقرار و تحت نظارت بانک مرکزی آن کشورها طی هفت دهه گذشته مسبوق به سابقه بوده و در کشورهای حوزه خلیج فارس نیز قریب به 50 سال دارای سابقه فعالیت می باشد.تاسیس شعبه بانک ملی ایران به عنوان یک اقدام حرفه ای- توسعه ای در کشور عراق نیز در سال 1385 مقارن با سال 2007 میلادی و در راستای ارائه خدمات متعارف بانکی و پس از طی تشریفات قانونی و مجوز کشور میزبان انجام پذیرفته و فعالیت های آن تحت نظارت ارکان صلاحیت دار بانک مرکزی کشور عراق قرار داشته که تاکنون حسب ممیزی های کشور میزبان ، عملکرد آن به نحو صحیح و متعارف ارزیابی شده است.

لذا ادعای دفتر کنترل دارایی خارجی خزانه داری آمریکا مبنی بر تاسیس شعبه به منظور ارسال وجه به شبه نظامیان کشور عراق به دور از واقعیت و مصادره به مطلوب بوده و با اغماض از وسعت مرزهای دو کشور و تبادلات تاریخی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی فی مابین و تغافل از حضور مستمر خیل زائران دو کشور و ضرورت استفاده از خدمات بانکی، اظهار شده است.

ضمن رد ادعای نقل و انتقال غیر قانونی وجوه به هر میزان،اصولا مجموع تراکنش های مالی شعبه مذکور  هیچ تناسبی با مبالغ میلیارد دلاری ادعایی خزانه داری آمریکا نداشته و تحقق آن محال بوده است.

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
دیدگاه: