اخبار هفتگی بانک ملّی ایران را یکجا بخوانید

در هفته ای که گذشت، مهم ترین اخبار بانک ملّی ایران پیرامون تحویل ارز اربعین به زائران بود و در این هفته تعدادی از مدیران ارشد بانک و بیش از 510 نفر از کارکنان نیز برای تسریع روند تحویل ارز عازم مناطق مرزی و عراق شدند.

  • ۱۳۹۷/۰۸/۱۰ ۰۸:۵۵:۰۰
  • 2106

/ارز اربعین/


نماینده ناظر مجلس در ستاد اربعین: بانک ملّی ایران مسئولیت سنگینی را درخصوص ارز اربعین بر عهده گرفت

نماینده ناظر مجلس در ستاد اربعین ابراز داشت: اینکه بانک ملّی ایران در وسط یک کار بزرگ یک ماموریتی را بر عهده می گیرد و با سختی ها کار را پیش می برد، ایثار کرده است.

 به گزارش روابط عمومی بانک ملّی ایران، احمد امیرآبادی فراهانی در بازدید از مراکز تحویل ارز اربعین در عراق با بیان اینکه طی چند روز اخیر تحویل ارز زائران عادی بود، گفت: با اکثر مردم که صحبت کردم، ارز خود را ظرف 15 تا 20 دقیقه تحویل گرفته اند و صف طولانی در باجه ها نیست که از این بابت از بانک ملّی ایران قدردانی می کنم.

وی با تاکید بر اینکه مسئولیتی که بانک ملّی ایران در تحویل ارز امسال اربعین بر عهده گرفت بسیار خطیر و سنگین بود، اظهار کرد: در شرایطی که تردد ماشین در خیابان های عراق به علت ازدحام جمعیت سخت بود و انتقال پول در خاک عراق ریسک بالایی داشت، قبول عاملّیت در چنین شرایطی مسئولیت سنگینی بود که بانک ملّی ایران بر عهده گرفت.

 


عملکرد مناسب باجه های تحویل ارز کربلا

با فعال شدن دومین کارگزاری تحویل ارز در شهر کربلا از بعدازظهر روز گذشته، هشتصد نفر از زائران از این مرکز ارز اربعین گرفتند.

با توجه به اضافه شدن جمعیت و به منظور روان سازی تحویل ارز در شهر کربلا، شعبه دوم با 15 باجه در ساعت 17 روز گذشته آغاز به کار کرد و اکنون روند تحویل ارز در کربلا عادی و روان است.

تحویل ارز زائران در شهر کربلا به علت محدودیت های ایجاد شده از سوی کشور عراق تا ظهر دیروز تنها در یک باجه بانک با ۲۵ نفر از کارکنان انجام می شد که با پیگیری های مسئولان بانک ملّی ایران از بعدازظهر روز جمعه جهت رفاه حال هموطنان عزیز، مرکز دوم نیز با ۱۵ نفر آغاز به کار کرد و اکنون مشکلی در تحویل ارز زائران در این شهر وجود ندارد.

 


زائران تا حد امکان ارز خود را در مرز شلمچه و مهران دریافت کنند

بانک ملّی ایران خطاب به زائران اربعین که برای خرید ارز ثبت نام نکرده اند و یا هنوز برای مراسم اربعین از کشور خارج نشده اند، اطلاعیه ای صادر کرد.

در این اطلاعیه خطاب به آن دسته از زائران اربعین که هنوز برای دریافت ارز ثبت نام نکرده اند، توصیه کرد ثبت نام برای دریافت ارز را از طریق بازوی خرید ارز اربعین در پیام رسان «بله» در داخل کشور انجام دهند، چون ضعف زیرساخت های کشور عراق به ویژه در زمینه اینترنت، باعث بروز مشکلاتی برای آنها می شود.

همچنین زائرانی که جهت خرید ارز ثبت نام کرده اند و برای مراسم اربعین هنوز از کشور خارج نشده اند، مناسب تر است به علت روان بودن تحویل ارز در مناطق مرزی شلمچه و مهران داخل خاک عراق، ارز خود را از این مراکز تحویل بگیرند.

 


مدیرعامل بانک ملّی ایران: روند پرداخت ارز به زائران اربعین روان است

مدیرعامل بانک ملّی ایران اعلام کرد که گزارش های جدید از برطرف شدن مشکل معطلی زائران اربعین برای دریافت ارز حکایت دارد.

دکتر محمد رضا حسین زاده با بیان این که پرداخت ارز به زائران حرم ابا عبدالله الحسین (ع) در شلمچه، مهران، کربلا و نجف به صورت عادی در جریان است، گفت: مشکلات قبلی برطرف شده و امور با روندی قابل قبول پیش می رود.

وی افزود: در روزهای اخیر با مساعدت سفیر محترم جمهوری اسلامی ایران در عراق و سرکنسول های کشورمان در نجف و کربلا، مکان های جدیدی برای تحویل ارز در اختیار بانک ملّی ایران قرار گرفته است.

حسین زاده با بیان این که توانسته ایم تعداد ایستگاه ها و باجه های خدمات رسانی و پرداخت ارز به زائران را افزایش دهیم، از همکاری سفیر و سرکنسول های نجف و کربلا تشکر کرد.

 


روان شدن صف کارگزاری های تحویل ارز اربعین

پس از راه اندازی سومین کارگزاری تحویل ارز در شهر نجف و دومین مرکز در شهر کربلا و همچنین افزایش تعداد باجه ها در نقاط مرزی، تحویل ارز اربعین در شهر های مرزی و کشور عراق روان است.

با تدابیر انجام شده و بسیج امکانات بانک ظرف چند روز اخیر در نجف و کربلا، در حال حاضر زائران بدون معطلی در صف، ارز اربعین خود را تحویل می گیرند.

در باجه های تحویل ارز پس از مرزهای شلمچه و مهران در خاک کشور عراق نیز هیچ صفی وجود ندارد.


پاسخگویی به بیش از 50 هزار تماس تلفنی درباره ارز اربعین در بانک ملّی ایران

مرکز تماس امور مشتریان شرکت پشتیبانی افزارهای رایانه ای سداد (پارس) که وظیفه پاسخگویی به کاربران پیام رسان «بله» را نیز بر عهده دارد، تا کنون به بیش از 43 هزار تماس درباره فرایند ثبت نام ارز اربعین پاسخ داده است.

 این مرکز از اولین روز ثبت نام خرید ارز به این فرایند ورود کرده و اکنون با بیش از 60 کارشناس، مشغول خدمت رسانی به مشتریان است.

 این مرکز به صورت شبانه روزی و بدون وقفه (24*7) با شماره تماس 83386  -021 پاسخگوی مشتریان در خصوص سامانه های بام، بله، قبوض، خرید شارژ و ... است.

زائران اربعین که در سامانه سماح ثبت نام کرده اند، می توانند از طریق پیام رسان «بله» برای دریافت ارز اربعین اقدام و پس از دریافت رسید ثبت نام، به مراکز تحویل ارز در خاک عراق مراجعه کنند.

اطلاعات ارائه شده به مشتریان و کاربران «بله» توسط این مرکز شامل نحوه نصب و به روز رسانی پیام رسان «بله»، نحوه ثبت نام برای دریافت ارز، مکان های تحویل ارز، ساعت فعالیت مراکز، میزان ارز تخصیصی، چگونگی دریافت رسید ثبت نام و ... است.

در حال حاضر متوسط زمان انتظار متقاضیان ارز اربعین برای ارتباط با واحد خدمات مشتریان به کمتر از یک دقیقه کاهش یافته است.

کارشناسان مرکز ارتباطات مردمی بانک ملّی ایران نیز در این مدت به بیش از هفت هزار تماس تلفنی درباره ارز اربعین پاسخ داده اند. در این مرکز 18 نفر از کارشناسان مشغول پاسخگویی به مخاطبان هستند.

 


تحویل ارز در شهرهای نجف و کاظمین سریع است

بانک ملّی ایران به زائران اربعین توصیه کرد با توجه به حضور میلیونی عاشقان اباعبدالله (ع) در شهر کربلا، به جهت تسهیل در امور، ارز مورد نیاز خود را در شهرهای نجف و کاظمین تهیه کنند.

با توجه به نزدیکی روز اربعین و افزایش قابل توجه حجم زائران حسینی در شهر مقدس کربلا، احتمال ازدحام و تشکیل صف برای تحویل ارز زائران وجود دارد.

از این رو پیشنهاد می شود اگر زائران عزیز هنوز از شهر نجف خارج نشده‌اند، کارگزاری‌های همین شهر را برای دریافت ارز انتخاب کنند. همچنین در مسیر بازگشت از شهر کربلا، کارگزاری های شهرهای نجف و کاظمین همچنین مرزهای مهران وشلمچه برای تحویل ارز در خدمت زائران خواهند بود.

زائران حسینی تا روز ۱۵ آبان‌ماه می‌توانند به تهیه ارز اقدام کنند. همچنین اصل پول زائرانی که به هر دلیل موفق به دریافت ارز خود نشده اند، در روزهای پس از اربعین به صورت خودکار به حساب آنها بازگردانده خواهد شد.

 


خدمت رسانی 510 نفر از کارکنان بانک ملّی ایران در تحویل ارز زائران

در روزهایی که زائران اباعبدالله الحسین (ع) برای برگزاری مراسم اربعین حسینی دسته دسته به سمت این حرم مطهر روانه هستند، صدها نفر از کارکنان بانک ملّی ایران نیز به صورت داوطلبانه برای تسریع روند تحویل ارز به زائران راهی شهرهای مرزی و عراق شده اند.

پس از شروع تحویل ارز در مناطق مرزی داخل خاک عراق در مهران و شلمچه، طرف عراقی همکاری لازم را برای افزایش باجه ها و ساعت کاری آنها انجام نداد و لذا بالغ بر 510 نفر از کارکنان بانک به صورت داوطلبانه به مناطق مذکور شتافتند و پس از انجام هماهنگی با مقامات عراقی، به تسریع در روند تحویل ارز زائران اباعبدالله الحسین (ع) کمک کردند.

خوشبختانه با این عزم عمومی و بسیج امکانات نیروی انسانی و تجهیزات بانک، در حال حاضر وضعیت تحویل ارز در مناطق مرزی و شهرهای نجف، کاظمین و کربلا عادی و روان است و زائران در مدت کوتاهی ارز خود را دریافت می کنند.

همچنین موکب امام خمینی (ره) متشکل از گروه درمانی بیمارستان بانک ملّی ایران با 30 نفر کادر پزشکی و پرستاری و دو دستگاه آمبولانس طی مدت دو هفته در مسیر زائران اربعین حسینی در طریق الحسین (ع) عمود 202  مستقر شد تا به صورت شبانه روزی به زائران اباعبدالله الحسین (ع) خدمات درمانی رایگان ارایه کند. منابع این موکب از محل هزینه شخصی کارکنان بانک به ویژه کارکنان بیمارستان و پزشکان تامین شده و تاکنون حدود 35 هزار نفر خدمات درمانی دریافت کرده اند. 100 هزار ماسک نیز میان زائران توزیع شده است.

همچنین در روزهای گذشته تعدادی از اعضای هیات مدیره، معاونان، مدیران امور و مسئولان ارشد بانک ملّی ایران هم در قالب تیم های متعددی برای نظارت و کمک در خصوص تحویل ارز به زائران حرم ابا عبدالله الحسین(ع)، رهسپار مناطق مرزی و کشور عراق شدند.

 


35 هزار زائر اربعین در موکب بانک ملّی ایران خدمات درمانی گرفتند

تعداد زائران اربعین حسینی که از موکب درمانی بیمارستان بانک ملّی ایران، خدمات درمانی و پزشکی شبانه روزی دریافت کردند، به مرز 35 هزار نفر رسید.

از روز بیست و هشتم مهر ماه تا روز جاری 35 هزار نفر در این مرکز توسط پزشکان ویزیت شده و یا انواع خدمات بستری و جراحی سرپایی به علت جراحت حین راه رفتن و حمل بیماران را دریافت کرده اند.

رسیدگی به بیماران قلب یا دارای افت قند و نیز ارائه خدمات پزشکی به حادثه دیدگان ناشی از تصادف در کنار خدمات عمومی چون تزریق سرم و آمپول از دیگر اقدامات موکب درمانی بانک ملّی ایران بوده است. در این موکب تا کنون بیش از 100 هزار عدد ماسک میان زائران توزیع شده است.

گفتنی است، تعداد دو دستگاه آمبولانس برای اعزام و انتقال بیماران به مراکز درمانی نجف اشرف در این موکب سرویس دهی کرد.

موکب بیمارستان بانک ملّی ایران در طریق الحسین (ع) عمود 202 برپاست. تدارکات لازم و ارائه خدمات در این موکب رایگان است و منابع آن از محل هزینه شخصی کارکنان بانک به ویژه کارکنان بیمارستان و پزشکان تامین شده است.

 


موکب بانک ملّی ایران، در تهران برپا می شود

همزمان با فرارسیدن اربعین حسینی، موکب اربعین حوزه مقاومت بسیج شهید مصطفی خمینی بانک ملّی ایران در تهران برپا خواهد شد.

این موکب در محل خیابان فداییان اسلام، رو به روی شعبه فدک بانک و در مسیر پیاده روی زائران به سمت حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) خدمات رسانی خواهد کرد.

موکب بانک ملّی ایران که به نام شهید مدافع حرم «محمد رضا سنجرانی» مزین است، از ساعت 6 صبح تا بعد از نماز ظهر میزبان عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) خواهد بود.


اطلاعیه مهم بانک ملّی ایران : ناگفته های ارز زائرین اربعین حسینی

ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرارسیدن اربعین حسینی و با آرزوی قبولی زیارت زائرین محترم اباعبدالله الحسین (ع) نکات زیر را جهت تنویر افکار عمومی بعرض ملت شریف ایران و دوستداران اهل بیت (ع) می رساند:

 1-  بانک ملّی ایران به پشتوانه  تجربه و تخصص خود هر ساله ارز مورد نیاز زائرین اربعین حسینی ،عتبات عالیات و حجاج خانه خدا را در داخل کشور و بصورت حرفه ای و تخصصی عرضه می نماید.

2-  امسال نیز کمافی السابق عهده دار این مسئولیت خطیر گردید لکن به سبب عدم همکاری و همراهی بانک مرکزی عراق، امکان انتقال دینارهای بانک مرکزی کشورمان از عراق به داخل کشور میسر نگردید و به ناچار باید ارز زائرین معزز در داخل خاک عراق به ایشان عرضه می شد.

 یادآوری این نکته مهم ضروری است که با این تصمیم مهم دولت (پرداخت دینار به زائرین) ، دلالان ارز در داخل کشور و در عراق که به جهت تفاوت فاحش نرخ ارز متنعم بودند، سود و منافع سرشار خود را از دست می دادند.

3-  قبول مسئولیت مذکور توسط بانک ملّی ایران و عدم همکاری بانک مرکزی عراق در شرایطی رخ داد که حدود  یکصد هزار نفر از زائرین گرامی وارد خاک عراق شده بودند. بنابراین بدون فوت وقت بمنظور دایر نمودن 250 باجه در نقاط مختلف عراق از جمله کاظمین، نجف، کربلا، مناطق مرزی مهران و شلمچه با یک شرکت پیمانکار عراقی قراردادی منعقدشد . مع الاسف در روز اول و دوم شروع پروژه شرایط نامساعد جوی -  طوفان و بارندگی های شدید در منطقه مرزی مهران، امکان حمل کانکس ها و دایر نمودن باجه ها را مختل نمود. اما در دیگر نقاط و با اضافه شدن کارکنان بانک ملّی به آن مناطق ایجاد باجه ها  سرعت گرفت.

4-  ساعاتی از دایر شدن باجه های تحویل ارز نگذشته بود که بانک مرکزی عراق و نیروهای امنیتی کشور مذکور ، بنا به دلایل مختلف از جمله عدم اخذ مجوزهای مربوطه و رعایت مسائل امنیتی بیش از200 باجه بانک ملّی از جمله باجه های مستقر در فرودگاه نجف را تعطیل نمودند.

در این مقطع بود که در یک کشور بیگانه با مشکلات پی در پی از این دست مواجه گشتیم و البته باید به مشکلات مذکور، قطعی های مکرر و طولانی مدت برق و اینترنت که ناشی از ضعف در زیرساختهای عراق می باشد و البته  لازمه فعالیت باجه های بانکی است را اضافه نمود.

 موارد فوق موجب گردید که زائرین محترم حسینی برای ساعاتی با صف های طولانی و معطلی مواجه گشتند که البته وظیفه خود دانستیم در همان روز و طی اطلاعیه ای به جهت مشکلات ناخواسته و پیش آمده، از این عزیزان عذرخواهی نمائیم .

همزمان با اعزام بیش از 500 نفر از کارکنان بانک ملّی ایران اعم از کارمندان، مدیران، معاونین و اعضای هیئت مدیره از طریق زمینی و هوایی، به دنبال تعیین مکانهای جدید بوده و با همکاری تعدادی از نهادها، 

ساختمان هایی در اختیار بانک ملّی قرار گرفت و چون برخی از آن ساختمان ها در شان زائرین محترم و بانک ملّی ایران نبود، به سرعت از مدار سرویس دهی خارج شد.

به هرحال ، پس از سی ساعت کار مستمر اوضاع به روال عادی برگشت و توانستیم یکی پس از دیگری به این مشکلات فائق آییم و سرویس دهی بصورت شبانه روزی و بدون وقفه و کمترین زمان معطلی برای زائرین محترم صورت گرفت، ( تصاویر شرایط عادی پرداخت ارز از روز سوم در رسانه ها منتشر گردید).

5-  مطابق اعلام بانک مرکزی ج.ا.ا پرداخت ارز تا یازدهم آبان ماه در کشور عراق ادامه خواهد داشت و پس از آن تاریخ اگر زائرین محترمی که به هر دلیلی نخواسته و یا نتوانسته اند ارز مربوطه را دریافت کنند، بانک ملّی ایران متعهد است عین مبلغ واریزی به همراه " کمک هزینه سفر زیارتی " را به حسابشان مسترد نماید.

6-  البته از برخی رسانه ها که بدون عنایت به مشکلات عظیم پیش گفته بی محابا  و غیر منصفانه علیه بانک ملّی ایران و کارکنان شریف آن که بدون هیچ منت و انتفاعی در سخت ترین شرایط به عاشقان حسینی خدمت صادقانه ارائه می دادند مطالبی به دور از انصاف و بعضاً وارونه انتشار داده اند گلایه مند هستیم .

و  از آن دسته از رسانه ها که صادقانه ، منصفانه و بدون هیچ خط و رسم سیاسی ، واقعیت ها را منعکس و روانی انجام امور در باجه های بانک ملّی ایران را به زائرین اطلاع رسانی  نمودند تشکر و قدردانی می نمائیم.

7- لازم می دانیم از پشتیبانی و حمایت دولت محترم، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، عضو هیئت رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی و ناظر امور زائرین، ستاد اربعین مستقر در داخل کشور، سفارت و کنسولگریهای نجف و کربلا، استانداری های خوزستان و ایلام و فرمانداری های تابعه تشکر و قدردانی نمائیم.

در پایان و یکبار دیگر از آن دسته از زائرین گرانقدری که ممکن است متحمل زحمت و رنجش شده باشند عذرخواهی بعمل می آوریم .

 

/دیگر اخبار مهم/


اعلام اسامی برندگان سی و نهمین مرحله قرعه کشی جوایز حساب های پس انداز بانک ملّی ایران

برندگان سی و نهمین مرحله قرعه کشی جوایز حساب های قرض الحسنه پس انداز بانک ملّی ایران مشخص شدند.

در پی برگزاری قرعه کشی جوایز حساب های قرض الحسنه پس انداز بانک، اسامی برندگان آن اعلام شد.

مشتریان محترم می توانند به منظور مشاهده نتیجه قرعه کشی  به آدرس www.bmi.ir مراجعه کنند.

وارد کردن شماره حساب متمرکز و یا شماره حساب غیر سیبایی (غیر متمرکز) برای مشاهده نتیجه قرعه کشی، الزامی است.

90 جایزه یک میلیارد ریالی کمک هزینه خرید مسکن، جایزه بزرگ سی و نهمین قرعه کشی جوایز حساب های قرض الحسنه پس انداز بانک ملّی ایران است.

290 کمک هزینه خرید خودروی داخلی هر یک به مبلغ 500 میلیون ریال، 390 کمک هزینه خرید کالای ایرانی هر یک به مبلغ 200 میلیون ریال، 890 کمک هزینه ازدواج هر یک به مبلغ 150 میلیون ریال، 1090 کمک هزینه تحصیلی هر کدام به مبلغ 25 میلیون ریال، 1090 کمک هزینه خرید صنایع دستی هر کدام به مبلغ 5 میلیون ریال و 711 هزار و 90 جایزه نقدی 800 هزار ریالی بخشی دیگر از جوایز این دوره از قرعه کشی جوایز حساب های قرض الحسنه پس انداز بانک ملّی ایران است.

در سی و نهمین مرحله قرعه کشی جوایز حساب های قرض الحسنه پس انداز بانک ملّی ایران در مجموع جوایزی به ارزش یک هزار و 48 میلیارد ریال در نظر گرفته شده است.

 


آغاز عدم پذیرش چک های غیرصیادی از طریق چکاوک در بانک ملّی ایران

بر اساس بخشنامه بانک مرکزی، از ششم آبان ماه تبادل چک های غیر صیادی در سامانه چکاوک ممنوع است.

از این تاریخ چک های فاقد شناسه 16 رقمی ذیل شماره سری و سریال چک موسوم به صیادی، صرفا با مراجعه حضوری مشتری به بانک صادر کننده چک قابل دریافت خواهد بود.

چک های عادی غیر صیادی سایر بانک ها از در هیچ کدام از شعب بانک ملّی ایران برای ثبت در سامانه چکاوک قابل واگذاری نیست، اما واگذاری و قبول چک های بین بانکی رمزدار و تضمین شده فاقد شناسه 16 رقمی مشمول این بخشنامه نخواهند بود.

 


پیام تبریک مدیرعامل بانک ملّی ایران به دکتر فرهاد دژپسند

پس از بحث و بررسی های فراوان، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی با 200 رای موافق، به وزارت جناب آقای دکتر فرهاد دژپسند آری گفتند.

 دکتر دژپسند، مدیری متعهد و با تجربه و استادی دانا و حاذق در دانشگاهند و رای قاطع نمایندگان محترم مجلس، مهر تاییدی بر کارنامه علمی و مدیریتی ایشان است. اینجانب به نمایندگی از مجموعه بانک ملّی ایران، انتخاب ایشان به عنوان وزیر امور اقتصادی و دارایی را تبریک عرض می کنم.

در موقعیت حساسِ اقتصادی کشور، قطعاً حضور جناب دژپسند می تواند در شکل گیری انسجام مدیریتی در حوزه های مختلف پولی، بانکی، مالیاتی، بورس، گمرک و... ثمربخش باشد.

امیدوارم به لطف خداوند، با پشتوانه رای قوی نمایندگان ملت، شاهد مدیریت خوب و موثر ایشان در وزارت اقتصاد کشور عزیزمان ایران باشیم.

لازم مى دانم از حسن اعتماد نمایندگان محترم به جناب دکتر دژپسند تشکر و قدردانى کنم.

همچنین وظیفه خود می دانم از تلاش های مجدانه و بی شائبه جناب دکتر کرباسیان و جناب دکتر اکرمی، وزیر و سرپرست پیشین وزارت اقتصاد نیز تشکر و قدردانی کنم.

به امید فرداهایی بهتر...

 


انتصابات جدید در بانک ملّی ایران

با صدور احکامی توسط محمد رضا حسین زاده مدیرعامل بانک ملّی ایران تعداد 2 نفر از همکاران به سمت های جدید مدیریتی منصوب شدند که عبارتند از

 1.سعید ملازینل :سرپرست شعبه ممتاز مستقل بورس اوراق بهادار

2.احداله امیری :رئیس اداره امورشعب استان گیلان

ضمنا سید کوروش معالی ریاست اسبق اداره امور شعب استان گیلان نیز به افتخار بازنشستگی نایل آمدند.

 


هشدار بانک ملّی ایران نسبت به کلاهبرداری های پیامکی

بانک ملّی ایران طی اطلاعیه‌ای درخصوص کلاهبرداری افراد سودجو از طریق ارسال پیامک های مشکوک با مضامین اعلام شماره حساب یا کارت بانکی و درخواست واریز وجه هشدار داد.

در این روش کلاهبرداران اقدام به ارسال پیامک برای مشترکان تلفن همراه می کنند و از آنجا که شاید بخشی از مخاطبان دریافت کننده پیامک ها در انتظار دریافت شماره حساب یا کارت در تعاملات مالی و تجاری خود برای انتقال وجه باشند، ممکن است با عدم دقت کافی و کنترل اطلاعات دریافتی دچار تضییع حقوق شوند.

بر این اساس بانک ملّی ایران تاکید می کند هموطنان گرامی برای پیشگیری از کلاهبرداری های احتمالی و متضرر شدن، در صورت دریافت این گونه پیامک های مشکوک، از پاسخ دادن و یا واریز وجه بدون کنترل حساب های مقصد خودداری کنند.

 


بازدید عضو هیات مدیره بانک ملّی ایران از شرکت هاکوپیان

بازدید عضو هیات مدیره بانک ملّی ایران از شرکت هاکوپیان برات کریمی عضو هیات مدیره بانک ملّی ایران با مدیران ارشد شرکت هاکوپیان دیدار و گفت و گو کرد.

برات کریمی در این بازدید که با حضور نادر اکبری وند رییس اداره کل بازاریابی و امور مشتریان، یحیی حبیبی رییس اداره امور شعب مرکزی تهران و رییس شعبه کریمخان بانک انجام شد، آمادگی کامل بانک جهت ارائه خدمات نوین بانکی به این شرکت اعلام شد.

همچنین مدیر عامل شرکت هاکوپیان هم به سابقه همکاری دیرینه بین این شرکت و بانک ملّی ایران اشاره و ابراز امیدواری کرد که این همکاری ها ادامه یابد.

 


تولید کاغذهای امنیتی هوشمند در شرکت چاپ و نشر بانک ملّی ایران

مدیرعامل شرکت چاپ و نشر بانک ملّی ایران اعلام کرد: امکان تولید مطبوعات امنیتی و بهادار با استفاده از نسل جدید کاغذهای امنیتی هوشمند در این چاپخانه فراهم شده است.

 رضا منصوری در گفت و گو با خبرگزاری تسنیم با اشاره به این که در دنیا استفاده از کاغذهای امنیتی برای تولید اوراق بهادار و اسناد هویتی، مرسوم است، اظهار کرد: عمدتا این کاغذها به صورت واتر مارک تولید شده و دارای فیچرهای امنیتی در خمیره کاغذ نیز هستند.

به گفته وی، کاغذهای امنیتی به انواع حلال های شیمیایی حساسند و به محض اینکه با ماده شیمیایی برخورد کنند، تغییر رنگ داده و عملا امکان بازگشت کاغذ به رنگ اولیه میسر نیست. علاوه بر این به منظور تولید برخی کاغذهای امنیتی مانند کاغذ اسکناس که نیاز به مقاومت بالایی در برابر رطوبت و تنش های فیزیکی دارند، در خمیره کاغذ از کتان نیز استفاده می شود.

مدیرعامل شرکت چاپ و نشر بانک ملّی ایران با اشاره به این که امروزه با پیشرفت تکنولوژی به خصوص در حوزه نرم افزاری و سخت افزاری، امکانات بیشتری برای تقلب و جعل اسناد در اختیار جاعلان قرار گرفته است، ادامه داد: این موضوع بیانگر این است که امنیت فیزیکی اسناد و مدارک کافی نیست و باید از روش ها و راهکارهای نوین در بالاتر بردن امنیت اسناد نیز استفاده شود.

منصوری خاطرنشان کرد: یکی از راهکارهای موثر در بالاتر بردن امنیت اسناد، استفاده از لایه الکترونیک است که در کنار امنیت فیزیک سند، می تواند به شکل چشمگیری اصالت سند را تضمین کند.

وی افزود: خوشبختانه واحد تحقیق و توسعه شرکت چاپ و نشر بانک ملّی ایران مطالعات خوبی را از مدتی قبل بر روی پروژه تولید مطبوعات امنیتی، هویتی و بهادار با استفاده از کاغذهای هوشمند انجام داده و امروز این شرکت آماده پاسخگویی به نیاز سازمان های مختلف برای تولید اسناد امنیتی با کاغذ هوشمند است.

منصوری گفت:‌ این کاغذها با استفاده از تراشه های هوشمند با ظرفیت های مختلف، می توانند ضمن ذخیره سازی اطلاعات، ضامن اصالت سند نیز باشند و از این کاغذها می توان در تولید اسناد مالکیتی مانند سند ملک و خودرو، دانشنامه مدارس و دانشگاه ها، پروانه کسب و پروانه بهره برداری، انواع گواهینامه ها و... استفاده کرد.

 


انتصابات جدید در بانک ملّی ایران

با صدور احکامی توسط محمد رضا حسین زاده مدیرعامل بانک ملّی ایران تعداد 3 نفر از همکاران به سمت های جدید مدیریتی منصوب شدند که عبارتند از

 1.هادی سالار خیلی : سرپرست مدیریت امور طرح و برنامه

2.ادموند قالدی : سرپرست اداره کل سازمان و روش ها

3.مهدی علی آقایی : سرپرست اداره کل امنیت و توسعه سیستم ها

 


بازدید سفیر نروژ از موزه بانک ملّی ایران

لارس نوردرم سفیر نروژ از موزه بانک ملّی ایران بازدید کرد.

لارس نوردرم در جریان این بازدید از نزدیک با تاریخ بانک ملّی ایران، سیر تحول بانک و پول در ایران و اشیای قیمتی و آثار موجود در موزه آشنا شد.

وی با درج یادداشتی در دفتر یادبود موزه بانک ضمن ابراز خرسندی از حضور خود و بازدید از سکه ها و اسکناس های قدیمی موجود، گفت: موزه بانک ملّی ایران و مجموعه شگفت انگیز به نمایش در آمده در آن بسیار زیباست و برای فرصت فراهم شده برای آشنایی با تاریخچه بانکداری ایران و بازدید از موزه و ساختمان قدیمی آن قدردانی می کنم.

موزه بانک ملّی ایران در خیابان فردوسی، بالاتر از خیابان سرهنگ سخایی واقع است که در آن مجموعه ای ارزشمند از سکه ها، تابلوهای نفیس خوشنویسی، فرش و مینیاتور، نقاشی های مدرن و کلاسیک، مسکوکات، اشیای قیمتی و کهن اهدا شده از طرف بانک ها و یا شخصیت های برجسته، آثار قلمزنی، ادوات و ابزارهای تاریخی و قدیمی بانکداری و نیز اسناد معاملات بزرگ به نمایش درآمده است.

علاقه مندان و بازدیدکنندگان داخلی و خارجی می توانند روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت 13 تا 17 برای بازدید به این موزه مراجعه کنند.

 


همراهی دو هزار میلیارد ریالی بانک ملّی ایران با دولت در طرح اشتغال فراگیر

بانک ملّی ایران در راستای حمایت از بازار کار و طرح های اشتغال زا، تعداد 676 فقره تسهیلات طی شش ماه ابتدای سال جاری در برنامه اشتغال فراگیر پرداخت کرده است.

این بانک در مدت مذکور، بالغ بر دو هزار و 652 میلیارد ریال تسهیلات به برنامه اشتغال فراگیر (تبصره 18 قانون بودجه سال 1396 کشور) با هدف افزایش اشتغال اختصاص داد.

همچنین از ابتدای سال جاری تا پایان شهریور ماه، 251 بنگاه اقتصادی کوچک و متوسط بالغ بر دو هزار و 615 میلیارد ریال تسهیلات دریافت کردند.

بانک ملّی ایران در مدت مذکور همچنین تعداد 33 فقره تسهیلات ارزی و ریالی از محل صندوق توسعه ملّی و منابع داخلی خود به ارزش 192 میلیارد و 332 میلیون دلار و 40 هزار و 496 میلیارد ریال در حوزه های انتقال آب، تولید الیاف، خرید کشتی، احداث راه آهن، نیروگاه و هتل و گازرسانی به شهرها و روستاها مصوب کرده است.

 


افتتاح مدرسه هشت کلاسه شهدای بانک ملّی ایران در شهرستان بروجن

مدرسه هشت کلاسه شهدای بانک ملّی ایران در شهرستان بروجن استان چهارمحال و بختیاری افتتاح شد.

این مدرسه با تامین اعتبار دو میلیارد ریالی بانک در زیربنای 1455 متر مربع، محوطه سازی دو هزار و 474 مترمربع و عرصه ای به مساحت سه هزار و 487 مترمربع به بهره برداری رسید.

احمدرضا صباغی رییس اداره امور شعب استان چهارمحال و بختیاری بانک در این مراسم با تاکید بر نقش بانک ملّی ایران در طرح های عام المنفعه از جمله احداث مدارس، مسجد و... گفت: بانک ملّی ایران بازوی توانمند اقتصادی دولت است و در پرداخت تسهیلات ازدواج، مسکن روستایی و سیاست های اقتصاد مقاومتی همسو با برنامه ها و سیاست های دولت حرکت می کند.

همچنین اقبال عباسی استاندار چهارمحال و بختیاری نیز با اشاره به نقش تاثیرگذار نهاد آموزش و پرورش در تربیت نسل آینده ساز کشور اظهار کرد: بانک ملّی ایران در کنار رسالت اقتصادی خود، همواره توجه ویژه ای به حوزه تعلیم و تربیت و مسئولیت های اجتماعی داشته و قدم های موثری در جهت رفع کاستی های موجود برداشته است که این نگاه از ارزش های ستودنی سازمانی و مدیریتی این بانک نشات می گیرد.

خدیجه ربیعی نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با بیان اینکه بانک ملّی ایران منشا اقدامات ارزنده در جامعه بوده است، تاکید کرد: این بانک در اجرای طرح های بزرگ اقتصاد کشور پیشتاز بوده است و امیدواریم این اقدامات به دیگر سازمان ها و موسسات مالی نیز تسری یابد و توجه بیشتری به حوزه های آموزش، زیرساخت ها و سلامت صورت گیرد.

 


رئیس جدید اداره امور شعب استان گیلان بانک ملّی ایران معارفه شد

با حضور عضو هیات مدیره، مدیر امور شعب منطقه یک کشور و جمعی از مدیران استانی بانک ملّی ایران و نیز مسئولان استان گیلان، آیین تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید اداره امور شعب استان گیلان بانک ملّی ایران برگزار شد.

عضو هیات مدیره بانک ملّی ایران با بیان این که این بانک در همه عرصه‌ها در کنار دولت بوده و در جهت خدمت به مردم همواره در صحنه حاضر است، گفت: با وجود مشکلات زیرساختی کشور عراق، تلاش کارکنان بانک ملّی ایران در ارائه خدمات به زائران اربعین ستودنی است .

برات کریمی با اشاره به نقش نظام بانکی در جنگ اقتصادی علیه کشورمان، به مدیران توصیه کرد حمایت ویژه‌ای از واحدهای تولیدی صادرات محور داشته باشند، زیرا این کار ضمن ارز آوری، ایجاد اشتغال و رضایتمندی مردم را به دنبال خواهد داشت.

به گفته وی، همچنین بخش خصوصی می‌تواند در زمان تحریم بهترین کمک را به اقتصاد کشور داشته باشد.

عضو هیات مدیره بانک ملّی ایران از منابع انسانی به عنوان بزرگترین سرمایه‌های درون سازمانی یاد کرد و افزود: برای ارائه خدمت با کیفیت به مردم و همچنین رشد، توسعه و اعتلای نام بانک ملّی ایران باید از افراد توانمند، تحصیلکرده، جوان و دلسوز در مسئولیت ها استفاده کرد.

مدیر امور شعب منطقه یک کشور بانک نیز در این مراسم تاکید کرد که تأمین مالی بخش عمده‌ای از طرح‌های دولت بر عهده بانک های دولتی است.

حمیدرضا فتحی بیرانوند با تاکید بر لزوم حرکت به سمت تحقق منویات مقام معظم رهبری و اجرای سیاست های دولت، افزود: بانک ملّی ایران با توجه به شرایط اقتصادی موجود، اهتمام ویژه‌ای ببرای حمایت از کارآفرینان و فعالان اقتصادی دارد و تمهیدات لازم و راهکارهای مناسب را در جهت حمایت از رونق اقتصادی، توسعه کسب و کار و ایجاد اشتغال پایدار به کار خواهد بست.

در این مراسم از خدمات سیدکورش معالی که پس از 30 سال خدمت در بانک ملّی ایران به افتخار بازنشستگی نائل آمد، تقدیر و احداله امیری به عنوان رئیس جدید اداره امور شعب بانک در استان گیلان منصوب شد.

در حاشیه این مراسم، عضو هیات مدیره و همراهان ضمن بازدید از شعبه ممتاز گلسار رشت و دیدار با همکاران، تدابیر لازم برای بهبود خدمت رسانی به مشتریان را ارائه کردند.

 


کلنگ زنی مدرسه شهدای بانک ملّی ایران در روستای جفرود بالای گیلان

با کلنگ زنی مدرسه شهدای بانک ملّی ایران در روستای جفرود بالای استان گیلان، برگ زرین دیگری در مسئولیت های اجتماعی بانک ملّی ایران رقم خورد.

حق تحصیل از امور مهم و مورد تاکید دین مبین اسلام و از آرمان های بلند انقلاب اسلامی و حقوق شهروندی است که بانک ملّی ایران با احداث مدارس در مناطق محروم به پیشرفت این موضوع در جامعه کمک می کند.

در مراسم کلنگ زنی این مدرسه که با حضور مسئولان اداره امور شعب استان گیلان، رییس مجمع خیرین مدرسه ساز، مدیران سازمان نوسازی مدارس، آموزش و پرورش استان گیلان، منطقه آزاد بندر انزلی و جمعی دیگر از مسئولان استانی و محلی برگزار شد، تلاش های بانک ملّی ایران برای مدرسه سازی مورد تقدیر قرار گرفت.

همچنین مسئولان اداره امور شعب استان گیلان بانک نیز در این مراسم با تاکید بر اهمیت منابع قرض الحسنه، به پیشگامی بانک ملّی ایران در خدمات اجتماعی و پرچمداری 90 ساله آن در خدمت رسانی به مردم اشاره کردند.

 

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
دیدگاه: