اخبار پربازدید بانک ملی ایران را یکجا بخوانید

در هفته ای که گذشت، تعیین تکلیف املاک مازاد تملیکی، تحقق فرهنگ دیجیتالی و درخواست پول بدون شماره کارت با «بله» در صدر اخبار پربازدید بانک ملی ایران قرار داشتند.

  • ۱۳۹۷/۰۶/۰۱ ۰۹:۲۶:۰۰
  • 2152

همراهی با دولت دوازدهم در یک سالگی /8/ تحقق فرهنگ دیجیتالی در بانک ملّی ایران

بانک ملی ایران با جهش ویژه در عصر دیجیتال، سامانه هایی را طی یک سالگی دولت دوازدهم رونمایی کرد که می توان این دستاوردها را آغاز تحولی بزرگ در نظام بانکداری کشور قلمداد کرد.

 به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، بهمن ماه سال گذشته بزرگترین رویداد سالانه بانک در حوزه بانکداری دیجیتال موسوم به «ملی شو» برگزار و چندین دستاورد بزرگ در عرصه دیجیتال و بانکداری با هدف مشتری مداری با استفاده از تازه ترین تکنولوژی های روز دنیا رونمایی شد.

«کارت بانک سکه»، «توریست کارت»، دستگاه های VTM و CRS، «ملی بازار»، «شعبه نوجوان»، «چمدان سیار» و «سامانه 60» از جمله دستاوردهای رونمایی شده در این مراسم بود.

بانک آفیسر به عنوان یکی از بدیع ترین طرح های سیستم بانکی کشور نیز دیگر محصول رونمایی شده در «ملی شو» بود که به عنوان پیشرفته ترین نحوه خدمت رسانی به مشتریان بر بستر پیام رسان «بله» شناخته می شود.

بر بستر این خدمت که نقش بسزایی در ارایه خدمات به مشتریان ویژه بانک دارد و می تواند موجب افزایش رضایت و سطح وفاداری مشتریان و ارتقای سطح کیفی خدمات شود، در هر مکان و هر زمان، بانک در کنار مشتری قرار می گیرد و درواقع رابطه مشتری و بانک را تسهیل می کند.

البته بانک آفیسر تنها یکی از خدمات ارزش افزوده بانک ملی ایران است و از دیگر محصولات موفق در این زمینه می توان به سامانه بام و پیام رسان بله نیز اشاره کرد.

«بام» سامانه ای منحصر به فرد در نظام بانکداری الکترونیک است که از زمان راه اندازی تا کنون به شدت مورد استقبال کاربران و مشتریان بانک قرار گرفته است.

کاربران «بام» از حضور در صف خودپرداز و یا شعبه بی نیازند و می توانند انواع تراکنش های منحصر به فرد بانکی از جمله شارژ خودکار سیم کارت اعتباری و مشاهده صورت حساب یک سال گذشته، مدیریت چک ها و محاسبات بانکی را انجام دهند و حتی میزان امنیت ورود به سامانه را خودشان انتخاب کنند.

این سامانه طی سال 2017 میلادی در میان عبارات بیشتر جست و جو شده در اینترنت توسط ایرانیان قرار گرفت. نتایج به دست آمده از طریق Google trends نشان می دهد، عبارات «سامانه بام» و «بام» در این مدت جزو 20 عبارت جست و جو شده در اینترنت بوده اند.

سامانه بانکداری اینترنتی بانک ملی ایران سال گذشته همچنین در پنجمین همایش ملی مدیران فناوری اطلاعات نیز به عنوان محصول برگزیده و قابل تقدیر انتخاب شد.

نرم افزار "بله" نیز در راستای تاکید برنامه های توسعه پنج ساله کشور بر تحقق دولت الکترونیک و نقش غیرقابل انکار نظام بانکی در این زمینه، تحولی جدی در بانکداری الکترونیک و بومی سازی شبکه های اجتماعی ایجاد کرد.

این نرم افزار یک نمونه موفق در حوزه استارت آپ ها و تنها پیام رسان دو منظوره با قابلیت ارائه خدمات مالی متنوع، امکان پرداخت و درخواست پول، پرداخت قبوض، خرید شارژ، عملیات کارت به کارت، پرداخت قبوض خدماتی، پرداخت خلافی خودرو و پرداخت عوارض خروج از کشور بر روی شبکه اجتماعی بوده که نقش بی بدیلی نیز در تحول نظام بانکی و پاسخگویی به نیازهای مردم در حوزه بانکداری نوین ایجاد کرده است.

بانک ملی ایران در یک سال ابتدای دولت دوازدهم سیاست توسعه فرهنگ دیجیتالی را دنبال کرد و تاکیدات دولت در این زمینه را سرلوحه اقدامات خود قرار داد تا بتواند حضوری پررنگ تر در عرصه بانکداری دیجیتال داشته باشد.

همراهی با دولت دوازدهم در یک سالگی /9/ تعیین تکلیف یک هزار و 757 میلیارد ریال از املاک تملیکی بانک ملّی ایران

بانک ملی ایران با هدف افزایش سرعت گردش پول در جامعه و پرداخت تسهیلات بیشتر به مشتریان، تعداد 90 مورد از املاک تملیکی خود را طی یک سالگی دولت دوازدهم تعیین تکلیف کرده است.

این بانک در راستای عمل به تأکیدات رئیس جمهور و ابلاغیه قانون کاهش 33 درصدی بنگاه داری سالانه بانک ها، فروش املاک تملیکی و مازاد خود را به صورت ویژه در دستور کار قرار داده است.

بر همین اساس از مرداد ماه سال گذشته تا خردادماه سال جاری تعداد 90 فقره از املاک تملیکی بانک به ارزش بیش از یک هزار و 757 میلیارد و 417 میلیون ریال به فروش رسیده است.

لازم به ذکر است همه بانک های دولتی کارگروه هایی را برای واگذاری و فروش این شرکت ها تشکیل داده اند که بانک ملی ایران یکی از موفق ترین سازمان ها در فروش و واگذاری املاک مازاد و تملیکی بوده است.

در سال‌های گذشته وضعیت بازار مسکن و ملک موجب شد که بانک‌ها نتوانند به راحتی بخشی از اموال خود به ویژه در بخش مسکن و ساختمان را واگذار کنند، اما تلاش برای واگذاری املاک مازاد از اولویت‌های بانک ملی ایران است که در این زمینه نگاه ویژه و اقدامات قابل توجه و مطلوبی انجام شده و در حال انجام است.

همچنین از آنجا که یکی از راه های رونق بخشیدن به اقتصاد، اشتغال‌زایی و خارج شدن از رکود، ساماندهی املاک و بازگرداندن آنها به چرخه فعالیت موثر و مفید است، از این رو بانک ملی ایران با هدف پرهیز از خام فروشی املاک تملیکی و جلوگیری از کاهش ارزش دارایی های بانک، عملکرد قابل توجهی در بخش املاک اقاله شده داشته و بر همین اساس در حدود یک سال گذشته تعداد 26 مورد از املاک به ارزش 76 میلیارد و 72 مییون ریال اقاله شده است.

این بانک حمایت از واحدهای تولیدی و اقتصادی کشور را همواره سرلوحه اقدامات خود قرار داده و به دنبال آن است تا با فروش، مشارکت و انعقاد عقد اجاره به شرط تملیک به واحدهای اقتصادی یاری رساند تا بتوانند با اشتغال‌زایی به رونق اقتصادی و رضایتمندی هموطنان کمک کنند.

افزایش سطح دانش اقتصادی آینده سازان، هدف نهایی کانون جوانه های بانک ملّی ایران

عضو هیات مدیره بانک ملی ایران اظهار امیدواری کرد کاربران امروز کانون جوانه های بانک، مدیران اقتصادی توانمند آینده ایران باشند.

برات کریمی در همایش مسئولان روابط عمومی و نمایندگان کانون جوانه های ادارات امور شعب و شعب مستقل بانک با بیان این که کانون جوانه ها، اقدام منحصر به فرد بانک ملی ایران برای جذب مخاطب کودک و نوجوان و ارائه آموزه های اقتصادی و بانکی به آنهاست، گفت: کانون جوانه ها تلاش می کند با روش های به روز شده و جذاب، کودکان و نوجوانان امروز را به افرادی دارای دانش اقتصادی و توانا در عرصه مدیریت بانکی تبدیل کند.

وی با اشاره به این که کانون جوانه های بانک ملی ایران با حمایت های مدیرعامل و اعضای هیات مدیره با اهداف بلندمدت ایجاد شده است، ادامه داد: باید از روش های سنتی آموزش علوم اقتصادی روزمره به کودکان خارج شده و به این منظور روش های علمی به کار گرفته شود.

عضو هیات مدیره بانک ملی ایران با تاکید بر این که باید به وسیله آموزش های صحیح، فرهنگ اقتصادی کودکان امروز و آینده سازان فردا را درست هدایت کنیم، گفت: آموزش های اقتصادی در کشور ما جایگاه چندانی ندارد و از این رو بانک ملی ایران با فعالیت کانون جوانه ها در این حوزه پیش قدم شده است.

به گفته کریمی، هدف کانون جوانه ها، جمع آوری منابع نیست، بلکه ایجاد مشتریان وفاداری است که در نهایت هم به رشد بانک و هم به رشد اقتصاد کشور کمک خواهند کرد.

مدیر امور شعب منطقه دو کشور بانک ملی ایران نیز در این همایش گفت: باید باور کنیم که کانون جوانه ها می تواند مدرسه ای برای آموزش علوم اقتصادی و بانکی با هدف ایجاد تحول در آینده کشور باشد.

اصلان کریمی با تاکید بر این که عرصه بانکداری در کشور به شدت رقابتی شده و بانک ملی ایران به دنبال ارائه کارهای نو در این زمینه است، خاطرنشان کرد: مسئولیت اجتماعی بانک ایجاب می کند که در قبال کودکان و نوجوانان بی تفاوت نباشد و آنها را با روش های جدید با دانش روز اقتصاد به زبان ساده آشنا کند.

مدیر امور شعب منطقه یک کشور بانک ملی ایران نیز در این همایش گفت: کانون جوانه ها اکنون بیش از یک میلیون و 300 هزار کاربر دارد.

حمیدرضا فتحی بیرانوند با اشاره به این که باید از شعب و کارکنان بانک که در معرفی و جذب کاربر برای کانون جوانه ها اهتمام ویژه دارند تقدیر شود، افزود: موضوع جذب کاربر برای کانون جوانه ها به عنوان یکی از شاخص های ارزیابی ادارات و شعب مد نظر قرار گرفته است.

مدیر امور حوزه مدیریت و روابط عمومی بانک ملی ایران هم در این همایش با بیان این که اندیشه هوشمندانه قلک های نوستالژیک و قدیمی بانک، امروز به کانون جوان ها تبدیل شده است، گفت: مخاطبان کانون با ظرافت و لطافت، دانش بانکداری، پس انداز، هزینه کرد صحیح و مدیریت منابع و مصارف را آموزش می بینند.

سعداله عیسی زاده اظهار کرد: همه کارکنان بانک ملی ایران به ویژه مدیران استان ها باید نگاه ویژه ای به وضعیت کانون جوانه ها داشته باشند، چرا که آینده اقتصادی کشور توسط کودکان و نوجوانان امروز مدیریت خواهد شد.

رئیس اداره کل روابط عمومی بانک ملی ایران نیز با اشاره به این که مردم ایران از کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، خاطره های خوشی دارند، گفت: افراد بزرگی در این کانون تربیت و به جامعه معرفی شدند و همه تلاش ما این است که کانون جوانه های بانک ملی ایران بتواند حسی مشابه آن در جامعه ایجاد کند.

حشمت اله حسینی افزود: کارکنان بانک باید با چشم دل، کانون جوانه ها را ببینند و با دیدگاه جذب مخاطب برای کانون کار کنند تا در آینده نه چندان دور این کانون به مرجعی برای اطلاعات پولی و بانکی مخاطبان آن تبدیل شود.

در ادامه این همایش، پانل های پرسش و پاسخ برای بحث و بررسی مسائل و جذب مخاطب بیشتر برای کانون جوانه ها برگزار شد.

بازدید هیات هندی از موزه بانک ملّی ایران

سفیر هند در ایران و تعدادی از مقامات این کشور از موزه بانک ملی ایران بازدید کردند.

سائوراب کومار سفیر هند در ایران در بازدید از موزه بانک ملی ایران که به همراه دوش اوتام کاردار سفارت هندوستان در ایران، رونی اسپورجئون دبیر بازرگانی سفارتخانه و آفتاب احمدخان وابسته دریایی سفارتخانه صورت گرفت، ضمن اشاره به حضور رییس جمهور کشورمان در هند گفت: اخیرا نخست وزیر هند نیز به ایران آمد و روابط حسنه ای میان دو کشور برقرار است.

وی ابراز امیدواری کرد، مراودات اخیر سرآغازی برای انجام فعالیت های مشترک فرهنگی باشد.

کومار تحریم ها علیه ایران را گذرا عنوان و اظهار کرد: بانک ملی ایران تقاضای افتتاح شعبه در هند را داشته که بانک مرکزی نیز پیشنهادهای جدیدی را ارایه کرده است. با توجه به اینکه تحریم ها علیه ایران گذرا هستند بنابراین باید اقدامات اصلی صورت گیرد تا سپس بتوانیم از ثمرات آنها بهره گیریم.

مدیرامور حوزه مدیریت و روابط عمومی بانک ملی ایران نیز در این بازدید گفت: بانک ملی ایران برای اجرای نمایشگاه های مشترک و شناساندن بانک های دو کشور و همچنین تعامل بیشتر با هندوستان آمادگی کامل دارد.

سعداله عیسی زاده اظهار کرد: بانک ملی ایران با بیش از سه هزار و 300 شعبه و 46 هزار کارمند بزرگترین بانک ایرانی است و در بسیاری از کشورها شعبه دارد و اکنون آمادگی خود را برای افزایش مراودات و همکاری های بانکی با هندوستان نیز اعلام می کند. امیدواریم این بازدید هم فتح بابی برای ارتباط بیشتر دو ملت ایران و هند باشد.

سفیر هند در ایران همچنین پس از بازدید از آثار تاریخی، فرهنگی و هنری موزه بانک ملی ایران از جمله نمایشگاه «ارجان و جوبجی، جلوه‌هایی از هنر زرگری عیلام»، این مجموعه را بسیار ارزشمند خواند.

موزه بانک ملی ایران در محل قدیم صندوق قرض الحسنه پس انداز ملی ایران، در خیابان فردوسی واقع است.

علاقه مندان و بازدیدکنندگان داخلی و خارجی می توانند روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت 13 تا 17 جهت بازدید از موزه مراجعه کنند.

ثبت نام در «سجام» از طریق وب سایت بانک ملی ایران

امکان ثبت نام در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) از طریق وب سایت بانک ملی ایران فراهم شد.

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه به منظور ارائه خدمات زیرساختی یکپارچه و فراگیر به فعالان بازار سرمایه به ویژه سرمایه گذاران حقیقی و حقوقی و نیز ایجاد درگاه واحد خدمات دهی به تمامی ارکان بازار، نهادهای مالی و ناشران، این سامانه را راه اندازی کرده است.

سجام در راستای اجرای قانون مبارزه با پولشویی (مصوب 1386) و قانون مبارزه با تامین مالی تروریسم (مصوب 1394) بوده و مطابق ضوابط حاکم، اخذ هرگونه خدمات پایه برای تمامی مشتریان حقیقی و حقوقی منوط به شناسایی و ثبت اطلاعات اشخاص در این سامانه است.

با راه اندازی سجام، هر شخص تنها با یک بار شناسایی و ثبت اطلاعات، امکان برخورداری از همه خدمات بازار سرمایه را خواهد داشت.

مشتریان بانک ملی ایران می توانند با استفاده از لینک زیر نسبت به ثبت نام در سامانه اقدام کنند.

تجلیل از آزادگان در بانک ملی ایران

همزمان با سالروز بازگشت غرور آفرین آزادگان سرافراز به میهن اسلامی، حجت‌الاسلام و المسلمین لطف‌الله ثقفی مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی در امور ایثارگران به همراه رضا خسروی رئیس مرکز ایثارگران و خانواده شهدای بانک ملی ایران با چند تن از آزادگان این بانک دیدار کردند.

مشاور وزیر امور اقتصادی و دارایی در این دیدار با تاکید بر این که آزادگان بر گردن همه مردم ایران حق دارند، گفت: وظیفه ما خدمت به ایثارگران، جانبازان و آزادگان و خانواده های آنهاست و امیدواریم که بتوانیم این خدمت را به خوبی انجام دهیم .

رئیس مرکز ایثارگران و خانواده شهدای بانک ملی ایران نیز که به نمایندگی از مدیرعامل در این دیدار حضور داشت، گفت: آزادگان در غربت بر آرمان های امام و انقلاب ایستادگی کردند و حتی یک قدم از ارزش ها پا پس نکشیدند.

معاون شهردار تهران، اقدامات موزه بانک ملّی ایران را ستود

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، اقدام بانک ملی ایران در تاسیس موزه و جمع آوری اشیای گران بهای حاوی اطلاعات تاریخی بانک و کشور زیر یک سقف را بسیار ارزشمند توصیف کرد.

ولی الله شجاع پوریان که به بازدید موزه بانک ملی ایران آمده بود، پس از مشاهده آثار و اشیای قیمتی موجود در موزه و نیز نمایشگاه «ارجان و جوبجی، جلوه‌هایی از هنر زرگری عیلام»، این اقدام را برای بانک، مشتریان و علاقه مندان به موزه و تاریخ مهم دانست.

به گفته وی، کشور ما از لحاظ میراث فرهنگی بسیار غنی است و حتی در بخش های تخصصی مانند بانک نیز چنین تاریخی وجود دارد، بنابراین حفظ این میراث واجب است و خوشبختانه بانک ملی ایران اهمیت این اقدام را به خوبی درک کرده است.

شجاع پوریان افزود: مجموعه شهرداری تهران برای همکاری با موزه بانک ملی ایران به منظور توسعه فعالیت ها آمادگی دارد و هر چه در توانش باشد را به این منظور به کار خواهد گرفت. در این دیدار سعداله عیسی زاده مدیرامور حوزه مدیریت و روابط عمومی بانک ملی ایران نیز حضور داشت.

موزه بانک ملی ایران در محل قدیم صندوق قرض الحسنه پس انداز ملی ایران، در خیابان فردوسی واقع است.

علاقه مندان و بازدیدکنندگان داخلی و خارجی می توانند روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت 13 تا 17 جهت بازدید از موزه مراجعه کنند.

بازدید عضو هیات مدیره بانک ملی ایران از شعبه اسکان

عضو هیات مدیره بانک ملی ایران در راس هیاتی از مسئولان بانک ضمن بازدید از شعبه اسکان با مدیران و کارکنان این شعبه دیدار و از تلاش های آنها قدردانی کرد.

برات کریمی در بازدید از شعبه اسکان به همراه عباس شفیعی معاون پشتیبانی و محمد نور آزادی مدیر امور شعب تهران بانک از بخش های مختلف شعبه بازدید و وضعیت موجود منابع و مصارف شعبه را بررسی کرد.

کریمی در این بازدید گفت: توجه به فعالیت های ارزی در شعب بانک، زمینه ارتقای خدمات به مشتریان و مراجعه کنندگان را افزایش می دهد و می‌تواند ابزاری برای تعامل و جذب مشتریان باشد که این موضوع به عنوان یک فرصت جهت سودآوری بیشتر باید مد نظر مسئولان شعب باشد.

وی در این بازدید بر لزوم جذب منابع ارزان قیمت و توسعه بانکداری الکترونیک در شعبه تاکید کرد.

تمدید مهلت تعویض دسته چک های غیر صیادی تا 6 آبان

بر اساس اطلاعیه جدید بانک مرکزی، مهلت تعویض دسته چک های قدیمی(غیر صیادی) با دسته چک های صیادی تا ششم آبان و به مدت دو ماه تمدید شد.

پس از پایان مهلت تعیین شده، دریافت وجه چک های غیرصیادی فقط در بانک صادرکننده آن ممکن است.

پیش از این مهلت تعویض دسته چک های قدیمی با دسته چک های صیادی تا چهارم شهریور اعلام شده بود.

تعویض دسته چک های قدیمی با دسته چک های صیادی در شعب صادرکننده امکان پذیر است.

با «بله» بدون شماره کارت درخواست پول کنید

با اپلیکیشن «بله» می توانید بدون دانستن شماره کارت از مخاطبتان درخواست پول کنید.

«بله» با قابلیت های متداول یک پیام رسان از جمله گفت و گو، ایجاد کانال و گروه، استفاده از استیکر و بازو (بات)، امکان بهره مندی از خدمات مالی نظیر کارت به کارت، درخواست پول، خرید شارژ، پرداخت قبوض خدماتی، پرداخت خلافی خودرو، پرداخت عوارض خروج از کشور و... را نیز فراهم کرده است تا کاربران آن به راحتی از خدمات مالی در بستر یک پیام رسان هم استفاده کنند.

بر همین اساس در بله به راحتیِ گفت‌وگو کردن، می‌توان فعالیت مالی انجام داد. به همان آسانی که پیام یا عکسی ارسال می شود، بر بستر شبکه‌ شتاب (بدون دانستن شماره کارت) نیز می توان به مخاطب‌ پول ارسال کرد یا درخواست پول داد.

 از امکان درخواست پول می‌توان برای ارسال فاکتور، دریافت سهم و افراد )دُنگ( ، دریافت شارژ ساختمان، فروش کالا یا جمع‌سپاری مالی و خیریه بهره برد. برای این موضوع نیز در صفحه گفت‌وگو یا کانال، نشان شبکه‌ شتاب از طریق گزینه درخواست پول انتخاب می شود.

مبلغ متغیر یا ثابت برای درخواست پول‌های عادی یا فروش کالا، مبلغ ثابت و مشخص است اما برای جمع‌سپاری مالی، امور خیریه یا دریافت سهم(دنگ) نمی‌توان عدد ثابت تعیین کرد. برای این کار کافی است «مبلغ متغیر» فعال شود تا پرداخت‌کننده خود مبلغ را تعیین کند.

این پیام رسان برای نخستین بار زمینه انجام خدمات بانکی بر بستر شبکه های مجازی در کشور را فراهم کرده است و اکنون علاوه بر بانک ملی ایران، 18 بانک دیگر به این شبکه متصل هستند و کاربران می­ توانند از کارت های این بانک ها به عنوان کارت مبدا استفاده کنند.

توزیع اسکناس نو به مناسبت عید غدیر در شعب منتخب بانک ملی ایران

به منظور پاسخگویی به نیاز هموطنان و مشتریان و به مناسبت عید سعید غدیر خم، شعب منتخب بانک ملی ایران در استان تهران از روز شنبه سوم تا چهارشنبه هفتم شهریورماه جاری به مدت پنج روز اسکناس نو پنج و 10 هزار ریالی توزیع می کنند.

بر اساس اعلام اداره نشر اسکناس و خزانه بانک مرکزی شعب منتخب (کاشف، سیدخندان، میدان استاد معین، اسلامشهر، خیابان انقلاب، خجسته، میدان امام حسین (ع)، امیریه، تهرانپارس و فردوسی) در استان تهران طی روزهای مذکور به عرضه اسکناس نو خواهند پرداخت.

لازم به ذکر است توزیع اسکناس نو در استان‌ها، با هماهنگی ناظر پولی بانک مرکزی و براساس برنامه‌ریزی استانی صورت خواهد گرفت.

بازگشت ساعات کاری شعب بانک ملی ایران به روال معمول

ساعات کاری شعب بانک ملی ایران در استان تهران به روال عادی بازگشت.

بر اساس اعلام استانداری تهران مبنی بر پایان طرح کاهش ساعات اداری دستگاه های اجرایی کشور از جمله بانک ها، ساعت کار شعب بانک ملی ایران در استان تهران از روز پنج شنبه یکم شهریورماه در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعات هفت و 30 تا 15 و 30 دقیقه و روزهای پنج شنبه از ساعت هفت و 30 تا 12 و 30 دقیقه خواهد بود.

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
دیدگاه: