بانک ملی ایران در هفته ای که گذشت

در هفته منتهی به امروز پنجشنبه 25 خرداد ماه 1396، دو خبر مهم از سوی بانک ملی ایران منتشر شد؛ نخست «تغییر استراتژی بانک در حوزه مسئولیت های اجتماعی» و دیگری «تقدیر مدیران بانک مرکزی از اقدامات بانک ملی ایران در توسعه بانکداری الکترونیک».

  • ۱۳۹۶/۰۳/۲۵ ۰۰:۰۰:۰۰
  • 11509


 به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، دکتر محمدرضا حسین زاده مدیرعامل بانک در یادداشتی با اعلام این که در هیات مدیره برای سال جاری بیش از 62 میلیارد ریال بودجه به منظور مشارکت در طرح های عام المنفعه مصوب شد، تاکید کرد: بانک ملی ایران به طور مستمر مسائل جامعه را رصد می کند و بسته به نیاز، منابع «مسئولیت های اجتماعی» را به سمت هدف هدایت می کند. 
وی با اشاره به این که مدتی به دلیل کمبود مدرسه در کشور، بانک ملی ایران پرچم دار احداث مدرسه در کشور شده بود، اعلام کرد: امروزه اما شرایط تغییر کرده، به طوری که احساس می شود کشور با کمبود منابع در حوزه پزشکی و بیمارستانی، به خصوص در مناطق محروم رو به روست.  
حسین زاده با این مقدمه گفت: بانک ملی ایران در دوره جدید، کمک به درمان بیماران را به عنوان استراتژی تازه خود در حوزه مسئولیت های اجتماعی برگزیده است.


با اجرای کمپین تبلیغاتی سامانه «بام» بانک ملی ایران، همه نگاه ها به توسعه بانکداری الکترونیکی این بانک متوجه شده است. 
دکتر محمدرضا حسین زاده مدیرعامل بانک ملی ایران با اشاره به این موضوع می گوید: بانک ملی ایران از دیرباز رویکرد «بانکداری دیجیتالی» داشته، اما در این زمینه تبلیغات چندانی نداشته است.
 وی به ملاقات اخیرش با مدیران نظام بانکی اشاره و اظهار می کند: در آن جلسه بحث شد که اصولا چرا باید یک بانک، این قدر در حوزه فناوری های نوین و دیجیتال سرمایه گذاری کند، اما جالب این بود که مدیران بانک مرکزی اذعان کردند آینده از آن بانکداری الکترونیکی است و اقدام بانک ملی ایران را مورد تشویق قرار دادند.

 در این هفته اعلام شد که برای نخستین بار، پذیره نویسی صندوق اعتماد کارگزاری بانک ملی ایران از روز شنبه 27 خرداد ماه سال جاری به مدت شش روز آغاز می شود. این کار به صورت همزمان در 101 شعبه منتخب بانک ملی ایران به میزان 1000 میلیارد ریال انجام می شود. بهای هر واحد پذیره نویسی یک میلیون ریال است.


بانک ملی ایران و کمیته امداد امام خمینی(ره) تفاهمنامه همکاری پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان این نهاد را به ارزش 900 میلیارد تومان امضا کردند. 
در مراسم امضای این تفاهمنامه، دکتر محمد رضا حسین زاده مدیر عامل بانک ملی ایران تاکید کرد که کمیته امداد امام خمینی(ره) توانسته است در زمینه اشتغالزایی، موفق عمل کند و با اعمال نظارت های دقیق بر هزینه ها، زمینه مناسب توانمند سازی مددجویان خود را فراهم کرده است. 
پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) نیز در این مراسم ضمن قدردانی از خدمات بانک ملی ایران برای حمایت از مددجویان گفت: سال گذشته تسهیلات اشتغالزایی بانک ملی ایران 300 میلیارد تومان بود که با تعامل سازنده این بانک، امسال این تسهیلات سه برابر شد. 


 معاون امور ارزی و بین الملل بانک ملی ایران گفت: شعبه هامبورگ بانک پس از برجام بیش از 11 میلیارد یورو نقل و انتقال وجوه ارزی بنا به درخواست بانک مرکزی، بانک‌های ایرانی و مشتریان داشته است.
 غلامرضا پناهی با اشاره به این که از جمله خدمات ارائه‌شده توسط این شعبه صدور و ابلاغ اعتبارات اسنادی بابت صادرات کالا از ایران به کشورهای اروپایی بوده است، افزود: در دوران پسابرجام، حجم اعتبارات ابلاغی بیش از 100 میلیون یورو بوده است.
 وی همچنین اعلام کرد: با گذشت پنج ماه از فراهم شدن امکان ارسال حواله ارزی توسط شعب بانک ملی ایران، گشایش های قابل توجهی در این زمینه ایجاد و بیش از 500 فقره حواله ارزی به مقصد اروپا، روسیه، آذربایجان و افغانستان از طریق شعب بانک صادر شده است.
دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید
نام و نام خانوادگی:
پست الکترونیک:
دیدگاه: