غلامرضا پناهی: بانک ملی ایران جایگاه ویژه ای در تسهیل مراودات تجاری کشور دارد

عضو هیات مدیره بانک ملی ایران در اولین دوره آموزشی ضمانتنامه های ارزی این بانک گفت:این بانک نقش مهمی در تسهیل مراودات تجاری صادرکنندگان و واردکنندگان کشور دارد و توانسته است در تنظیم قراردادهای بین المللی با استفاده از ابزار ضمانتنامه های ارزی موفقیت های چشمگیری به دست آورد.

 

به گزارش روابط عمومی بانک ملی ایران، غلامرضا پناهی افزود: مشتریان باید ترغیب شوند تا از ظرفیت های حداکثری این بانک مشتمل بر ضمانتنامه های ارزی و ابزارهای مشابه استفاده کنند تا به این ترتیب سهم درآمدهای غیر مشاع بانک ملی ایران افزایش یابد.

در این نشست داوود ملک نیا رییس اداره کل آموزش بانک ملی ایران به ارائه گزارشی از روند برگزاری دوره های ارزی در داخل و خارج از بانک پرداخت.

سعید کاشانی رییس اداره کل ضمانتنامه های ارزی نیز با اشاره به ترکیب شرکت کنندگان این دوره،برگزاری چنین دوره هایی را برای ارتقای دانش کارکنان بخش ارزی مفید ارزیابی کرد.

فریده تذهیبی دبیر کمیسیون بانکداری کمیته ایرانی اتاق بازرگانی ایران و عضو کارگروه تهیه کننده متن مقررات تجدید نظر ضمانتنامه های عندالمطالبه هم در این نشست به تبیین مقررات مربوط به این نوع ضمانتنامه پرداخت.

لازم به ذکر است در اولین دوره آموزشی ضمانتنامه های ارزی که با حضور رییس اداره کل خارجه، معاونان ارزی شعب و کارشناسان ارزی برگزار شد، محورهایی شامل شرایط صدور ضمانتنامه های ارزی،مقررات اعتبارات اسنادی، بررسی ،تجزیه و تحلیل موارد مهم و کاربردی مقررات متحدالشکل ضمانتنامه های عندالمطالبه مورد بررسی قرار گرفت.

 

تصاویر

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

 
 
 
کد امنیتی
 

تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بانک ملّی ایران محفوظ می باشد.
Bank Melli Iran - Copyright © 2020 rss mail