هشدار بانك ملي ايران نسبت به سوء استفاده افراد سودجو از طريق فيشينگ

بانك ملي ايران از هموطنان و مشتريان خود خواست سطح دانش خود در استفاده از خدمات الكترونيكي و اينترنتي را افزايش داده و نسبت به امكان سوء استفاده افراد سودجو، هوشيار باشند.

 

براساس اطلاعيه اداره نظام‌هاي پرداخت بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران، اخيراً افرادي با هدف سرقت اطلاعات محرمانه حساب بانكي هموطنان از طريق فيشينگ اينترنتي، تلفني و مهندسي اجتماعي اقدام به كلاهبرداري مي‌كنند.
در اين شگرد سوء استفاده، افرادي طي تماس تلفني با برخي مشتريان بانك‌ها، با معرفي خود به عنوان نماينده بانك در امور فناوري اطلاعات و خدمات الكترونيك با شيوه‌هاي گوناگون اقدام به اخذ مشخصات شناسنامه‌اي، كدملي، شماره و رمز اول و دوم كارت بانكي و ... مي‌كنند و زيان‌هاي قابل توجهي را به مشتريان بانك‌ها وارد مي‌كنند.
گفتني است فيشينگ در اصطلاح به معناي شبيه سازي قسمتهايي از يك سايت اينترنتي(براي مثال يك صفحه از سايت) آشنا يا معروف است و همچنين يك نمونه از تكنيك‌ مهندسي اجتماعي كه به وسيله آن بتوان كاربر را گمراه كرده و اطلاعات شخصي وي را بدست آورد.
در اين تكنيك فيشرها (كساني كه عمل فيشينگ را انجام مي‌دهند) با طراحي يك سايت شبيه سايت پرداخت اينترنتي بانك‌ها، كار خود را آغاز و پس از اين مرحله با روش‌هاي گوناگون قربانيان خود را مجبور مي‌كنند تا اطلاعات محرمانه خود را در سايت‌هاي مذكور وارد كنند.
 

 

دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید

 
 
 
کد امنیتی
 

تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بانک ملّی ایران محفوظ می باشد.
Bank Melli Iran - Copyright © 2020 rss mail